Tiekas ar pilsētas iedzīvotājiem 7

Pilsētniekiem ir daudz sasāpējušu jautājumu, bet vissāpīgākais pašreiz ir lielā maksa par apkuri
Gulbenes novada domes deputāti un pārstāvji ceturtdien uz tikšanos Gulbenes kultūras centrā aicināja pilsētas iedzīvotājus. Uz šo tikšanos bija ieradušies apmēram 40 pilsētas iedzīvotāji, turklāt vairums bija gados vecākās paaudzes ļaudis. Tikšanās ilga vairāk nekā divas stundas. Vairāk foto šeit.

Tikšanās sākumā novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa klātesošos informēja par kārtējā domes sēdē lemto, kā arī skaidroja, ka šobrīd notiek intensīvs darbs pie novada budžeta.

 

Priekšsēdētāja pilsētniekus vēlējās iepriecināt, ka vasarā turpināsies ielu rekonstrukcija - tiks turpināti gan 2.kārtas, gan arī uzsākti 3.kārtas darbi. Runājot par tranzītielas projektu, S.Daudziņa uzsvēra, ka būs jauna projektu konkursa uzsaukuma kārta. Viņa gan piebilda, ka rekonstruēti tiks kritiskākie tranzītielu posmi, piemēram, Brīvības iela pie slimnīcas, Rēzeknes iela.

 

Rīkos tikšanos ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem

Domes vadība un deputāti apzinās, ka pilsētas iedzīvotājiem ļoti sāpīgi šobrīd ir samilzušiem apkures rēķini. Deputāts Guntis Blūms skaidroja, ka ir nolemts kādam novada domes ekonomistam uzlikt par pienākumu sekot līdzi tarifam, visām ar to saistītajām izmaiņām, kā arī vēsturei, tādējādi varbūt mēģinot panākt taisnību šajā jomā.

 

S.Daudziņa skaidroja, ka viņa uz šo tikšanos bija aicinājusi ierasties arī kādu SIA "Vidzemes enerģija" pārstāvi, taču viņi nebija ieradušies uz šo tikšanos. Par apkuri sanākušajiem bija ļoti daudz jautājumu, viņi tiešām vēlējās dzirdēt skaidrojumu par notiekošo. Izskanēja arī vairāki jautājumi par ūdenssaimniecību, maksu par ūdeni un kanalizāciju, kā arī par atkritumiem, bija arī neskaidrības māju apsaimniekošanā, tādēļ tika nolemts tuvākajā laikā rīkot līdzīgu tikšanos, taču šoreiz uz to aicinot komunālo pakalpojumu sniedzējus, lai iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem.

 

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus uztrauc arī problēma, ka daudzi privātmāju īpašnieki ved savus atkritumus un izgāž daudzdzīvokļu māju konteineros. O.Lucāns norādīja, ka tas jau tiekot risināts. Viņš atklāja, ka jau nedēļu kādā vietā ir izvietota novērošanas kamera, kas fiksē visu, kas notiek pie atkritumu konteineriem, tādējādi būs iespēja cīnīties ar tiem, kas izmet atkritumus pie citām mājām.

 

O.Lucāns aicināja arī iedzīvotājus ziņot par vietām, kur tas visbiežāk notiek.

 

Jautā par tirgu, sniega tīrīšanu, klaiņojošiem suņiem

Iedzīvotājus interesēja arī jautājums par tirgu, kurā ikviens varētu iegādāties zemnieku un vietējo audzētāju saražoto produkciju. Gan S.Daudziņa, gan arī pilsētas pārvaldnieks Osvalds Lucāns skaidroja, ka tas esot aktualizēts. Ļoti laba doma ir bijusi veikalam "Beta", pie kura ir nojumes, kur ikviens varētu tirgot paša saražoto, taču līdz šim tas nav guvis atsaucību. Tika izteikta cerība, ka perspektīvā tomēr šī ideja tiks vairāk attīstīta.

 

Izskanēja arī jautājums par sniega tīrīšanu pilsētā, uz ko domes priekšsēdētāja atbildēja, ka nekas ārkārtējs nav noticis. "Mēs varam strīdēties par sniegu, kas, es uzskatu, tomēr pilsētā ir savākts, citās pilsētās ir daudz sliktāka situācija," bilda S.Daudziņa. Viņu atbalstīja arī deputāts Dzintars Poļaks, sakot, ka, braukājot pa daudzām Latvijas pilsētām, viņš secinājis - Gulbene ir viena no vislabāk sakoptajām pilsētām sniega ziņā.

 

Iedzīvotājiem bija radušās neskaidrības par Gulbenes novada pašvaldības dzīvojamā fonda īres maksas noteikšanu, kas stāsies spēkā ar 1.augustu. Tika paskaidrots, ka pilsētā līdz šim pašvaldības dzīvokļos nemaksāja īri, bet tikai maksu par apsaimniekošanu, tādējādi cilvēks, kurš savulaik bija privatizējis dzīvokli un to remontēja par saviem līdzekļiem, ne ar ko neatšķīrās no cilvēka, kurš dzīvoja pašvaldības dzīvoklī un, ja viņam kaut kas neapmierināja, vērsās pašvaldībā, lai tā veic uzlabojumus. Noteiktā īres maksa tiks izmantota tieši šo uzlabojumu veikšanai pašvaldības dzīvokļos.

 

Kāda iedzīvotāja vaicāja arī par iespējamajiem risinājumiem klaiņojošo suņu problēmā. Viņai tika paskaidrots, ka par katru konkrēto gadījumu ir nepieciešams ziņot pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargam.

 

S.Daudziņa norādīja, ka ir ticis aktualizēta arī patversmes izveide, taču no budžeta līdzekļiem to droši vien nebūs iespējams paveikt, jo izmaksas ir ļoti lielas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

cenšas cenšas .tad paguļ,kaut ko noguļ,tad atkal cenšas...tā tās dienas paiet.

pirms 10 gadiem, 2011.02.03 10:46

Vini censas, bet ar to ir par maz, vajag gudribu, bet tās nav

pirms 10 gadiem, 2011.01.31 09:42

ar cenšanos ir par mazs, vajag darīt un vajag zināt ko un kā darīt........

pirms 10 gadiem, 2011.01.30 16:17

Es gan domāju, ka deputāti cenšas. nevajag noniecināt...

pirms 10 gadiem, 2011.01.30 14:17

Juris

http://www.youtube.com/watch?v=JyzRKnEJ_6c - Jauniete piedalās konkursā un lūdz aplūkot fotogrāfijas. Ja variet, nosūtiet arī saviem draugiem. Paldies!
http://www.youtube.com/watch?v=JyzRKnEJ_6c

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 21:55

Vietējās ziņas