Tiekoties ar novada domi, Lizumā stundu diskutē par atkritumu saimniecību 14

Otrdien uz ieplānoto tikšanos Lizumā bija atbraukuši Gulbenes novada domes pārstāvji. Iedzīvotāji stundu cītīgi centās viņus pārliecināt: Lizumā atkritumu apsaimniekošana arī turpmāk uzticama vienīgi SIA "ZAAO". Iedzīvotāji nekādi nespēja saprast un pieņemt, kāpēc deputāti 22.marta sēdē nobalsojuši par to, ka visā novadā atkritumus apsaimniekos tikai viena firma. Lizumniešiem pauda aizdomas, ka deputāti dos priekšroku SIA "Alba", jo pašvaldībai tajā pieder vairāk nekā 30 procenti kapitāla daļu. "Iedzīvotājiem vispār nav teikšanas!" atskanēja sarūgtināta balss zālē.

Lizumnietis Aldis Strads tikšanās laikā sacīja, ka pēc ilgstošās Lizuma pagasta sadarbības ar SIA "ZAAO" iedzīvotāji vēlas turpināt šo praksi un cer arī uz kādām atlaidēm. Skanēja aplausi.  

Protestē arī pagastu pārvaldes

Lizuma iedzīvotāju tikšanās laikā ar novada domes darbiniekiem atklājās, ka Lizuma un Rankas pagastu pārvaldes sagatavojušas un nosūtījušas pašvaldībai protesta vēstules par domes lēmumu noteikt vienu vienotu atkritumu apsaimniekošanas zonu visa Gulbenes novada teritorijā (līdzšinējo trīs zonu vietā).

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa velti centās stāstīt iedzīvotājiem, ka tiks izsludināts iepirkums, kura laikā savus piedāvājumus būs iespēja izteikt gan SIA "ZAAO", gan SIA "Alba". Arī klātesošais SIA "ZAAO" pārstāvis publiski apliecināja, ka šī firma piedalīsies iepirkuma procedūrā.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika pauda, ka, gatavojot iepirkuma noteikumus, tiks ņemti vērā arī visi Lizuma iedzīvotāju izteiktie priekšlikumi.

 

"Kāpēc mums uzspiež?"

Tikšanās laikā aktīvi savu viedokli pauda daudzi lizumnieši, taču viņu vidū īpaši aktīvi runātāji bija seniori Jānis Ziediņš un Anna Buliņa. Iedzīvotāji salīdzināja SIA "Alba" un SIA "ZAAO" darba stilu un secināja, ka firma, kura apsaimnieko atkritumus Lizumā, savu darbu organizē daudz precīzāk un pārskatāmāk, turklāt savāc arī lielgabarīta atkritumus, ko nevēlas darīt SIA "Alba". Bez tam, kā norādīja iedzīvotāji, Lizumā atkritumu apsaimniekošana izmaksā vidēji par pieciem latiem mazāk nekā Gulbenē.

 

S.Daudziņa uzsvēra, ka rīkot iepirkumu atkritumu apsaimniekošanai novadā pašvaldībai liek likums.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

gera

publiceejiet kam pieder akcijas Alba ,un viss visiem taps skaidrs

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 18:42

Teiciens gan ir: Kas maksā, tas pasūta mūziku... :)

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 17:20

Jānis

Domāju,ka katra pašvaldība ir tiesīga slēgt līgumus ar jebkuru atkritumu savācēju, jo par atkritumu izvešanu maksā paši iedzīvotāji nevis pašvaldība vai novads. Būtu jābūt kā teicienā, kas pasūta mūziku, tas maksā.

pirms 8 gadiem, 2012.04.15 14:38

mario

Jau pašā ter.ref. sākumā bija skaidrs,kad Gulbenes novads, kopumā, ir pilīga nejēdzība.

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 20:24

...

Atkritumi tiesām ir zelta vērtē. Ne pa velti savulaik bijušais ekspremjers Šķēle ir iesaistījies šajā atkritumu biznesā.

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 13:29

Interesu konflikts

Skaidrs ka diena, ka viss tiek darits ALBAs intereses

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 10:05

zum, zum

Kultūra sākas no tualetes!
Novada galvenā problēma atkritumi!

Varam jau pasmaidīt , bet tā nu tas ir... daudz mēs viņus tagad "ražojam". Bizness - iepakojumu radītājiem , bizness- tā savācējiem un pārstrādātājiem, mēs - pa vidu!

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 09:18

vecīte-ieziemiete

Ļoti apsveicama patriotes doma, kuru izteikuši daudzi -nost no Novada un veidojam savu novadu,un tiešām ar savu nodokļu naudu nebarot citus.

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 08:54

rancēnietis

Mēs Rankā esam apmierināti ar ZAAO. Un negribam dzirdēt noeko par ALBU, par kuru ir slikta slava. Skaidrs?

pirms 8 gadiem, 2012.04.14 08:20

Patriote

Lizumam un Lejasciemam (varētu paņemt arī Ranku - kur viņi paliks?) vajadzētu kratīties no tā Gulbenes novada vaļā, ar savu veiksmīgo uzņēmēju nodokļu naudu nebarot to bezjēdzīgo novada diedelnieku baru. Dibināt savu novadu!

pirms 8 gadiem, 2012.04.13 21:32

SIA "Alba" ir domei iedevusi kukuli.

tagad jau atkritumi ir zelta vērtībā :D

pirms 8 gadiem, 2012.04.13 16:35

Nu te jau viss ir skaidrs-Albas mafija, ka tik visus paklaut zem sevis!

pirms 8 gadiem, 2012.04.13 16:28

....

vispār jau dīvaini- par atkritumu izvešanu maksā iedzīvotāji, tad jau pasūtītājs ir iedzīvotājs? tad kā var būt, ka iedzīvotājam nav nekādas teikšanas?

pirms 8 gadiem, 2012.04.13 15:29

Es

Jā, likums liek rīkot iepirkumu, bet kāpēc to nevar rīkot katrā no zonām???? Kāpēc jāveido viena zona? Citus iepirkumus var veikt pagasti paši, bet atkritumiem jābūt kopā visam novadam! Tad jau jāatbalsta VISI vietējie uzņēmumi - piemēram, pārtiku izglītības iestādēm piegādā uzņēmumi no visas Latvijas. Kāpēc šāda kārtība? Ar ko atšķiras viens pakalpojums no otra?

pirms 8 gadiem, 2012.04.13 14:24

Vietējās ziņas