Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa apstrīd domes lēmumu 13

Cūku komplekss Litenē, visticamāk, būs
Pagājušā gada beigās, 29.decembrī, Administratīvā rajona tiesa Valmierā paziņoja spriedumu, kas būtībā atceļ Gulbenes novada domes 25.februāra lēmumu par liegumu SIA "ActusQ" savā privātīpašumā Litenē realizēt ideju par cūku kompleksa izveidi uz veco fermu bāzes.

Tiesa apmierinājusi firmas prasību un norādījusi uz pašvaldības pienākumu mēneša laikā izsniegt SIA "ActusQ" labvēlīgu administratīvo aktu, kas akceptētu ideju par vecā, ilgāku laiku neizmantotā liellopu fermu kompleksa rekonstrukciju, jaunas mēslu krātuves būvniecību un ūdensapgādes ierīkošanu privātīpašumā Litenē.

 

Tiesa savu lēmumu ir publiskojusi portālā "www.tiesas.lv", kur tā pilnu tekstu var izlasīt ikviens interesents. Spriedumā teikts, ka Gulbenes novada domei jāatmaksā SIA „ActusQ" 20 lati, ko firma maksājusi tiesai kā valsts nodevu. Pašvaldība tiesas spriedumu divdesmit dienu laikā var pārsūdzēt izskatīšanai Administratīvajā apgabaltiesā Rīgā.

 

Vēl var pārsūdzēt spriedumu

Gulbenes novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale "Dzirkstelei" saka, ka pagaidām domē vēl nav izlemts, ko darīt, - pārsūdzēt spriedumu vai izpildīt to.

 

Gulbenes novada domes būvvalde publiskojusi ziņojumu par SIA "ActusQ" iecerētā cūku fermas kompleksa idejas publisko apspriešanu, kas noritēja no 2009.gada 8.decembra līdz 2010.gada 22.janvārim. Norādīts, ka firma iecerējusi izvērst darbību Litenē, īpašumos „Kāvi", „Vārpiņas -3" un „Gundegas - 1". Būvvaldei viedokli par cūku fermas ideju pauduši 135 Litenes pagasta iedzīvotāji un zemju īpašnieki, no kuriem būvniecības ieceri atbalstījuši 38 iedzīvotāji un zemju īpašnieki jeb 28,1 procents, bet pret bijuši 97 cilvēki jeb 71,9 procenti. Turklāt savu viedokli neatbalstīt būvniecības ieceri aptaujas lapās izteikuši arī 4 juridisko personu pārstāvji.

Nesaredz fermas kaitējumu

No lietas materiāliem izriet, ka SIA "ActusQ" plāno pēc rekonstrukcijas fermā Litenē izveidot līdz 2000 aizgalda vietām nobarojamām cūkām svarā no 30 kilogramiem. Saskaņā ar likumu fermas projektam nebija jāveic izvērtējums par iespējamo ietekmi uz vidi. Tāpēc visas šādas iebildes uzskatāmas par juridiski nekorektām. Nav pamata bažām, ka cūku fermas darbība var būt drauds īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, jo tās neatrodas fermas tiešā tuvumā (tuvāk par diviem kilometriem). Cūku kompleksa ideja nav pretrunā arī ar attiecīgās Litenes pagasta teritorijas plānojumu.

SIA "ActusQ" tiesai pauda, ka cūku kompleksa darbība nekādā veidā neietekmēs citu nekustamo īpašuma vērtību Litenē, par ko tika paustas bažas. Nepamatots esot apgalvojums par iespējamo dzīvnieku slimību izplatību cūku fermas darbības rezultātā, jo, attīstot šādu projektu, ir jāievēro normatīvo aktu prasības. Komentārs, ka cūku kompleksa darbība varētu atstāt negatīvu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi Litenē un uz SIA „Vējkalni 1997", neesot objektīvs. Kritiski jāvērtē esot arī biedrība „Mednieku klubs Akmeņrūcis" bažas par dzīvnieku slimību iespējamo izplatību cūku kompleksa darbības dēļ. Biedrības juridiskā adrese sakrītot ar iepriekš minēto SIA „Vējkalni A.V." un SIA „Vējkalni 1997" atrašanās vietu. SIA "ActusQ" norāda, ka tas "liecina par kādas atsevišķas sabiedrības grupas mērķi ierobežot pieteicēja ieceres attīstīšanu".

Pievieno komentāru

Komentāri 13

lauksaimnieks

Lai ActusQ dod juridiskas garantijas, ka no Litenes zemniekiem par tirgus cenām pirks lopbarībai nepieciešamo,dos darba vietas vietējiem un t.t.Tad arī varētu meklēt kompromisu.Savādāk tas viss ir tukšu salmu kulšana.

pirms 9 gadiem, 2011.01.18 08:02

atkal es

Nav vajadzīga tā gaļa, kura negaršo pēc gaļas. Ražojiet savā Dānijā un ēdiet, nevis indējiet mūs!

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 22:10

dānis

Litenieši turaties, ar DĀŅIEM Jūms būs jautri!

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 20:27

litenietis

GAlvenas jau ir tas,ka liteniešiem no tās fermas nebūs nekāda labuma.ActusQ pārstāve tā arī pateica, ka viņiem nav pienākums nodrošināt liteniešus ar kādu darba vietu.Ja jau tagad ir tāda attieksme, kā tad būs vēlāk .....?

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 15:09

Jā..

Jā... ,vai tad par maz .. redziet kā Vācijā skandāls pārcēlies no vistām uz cūku audzētavām. vai tad vajag vēl tās bezgaršīgās gaļas, kas tiek saržota tādās audzētavās, kur culvēki peļņas dēļ sevi iznīdē... Vai neesam pietiskoši jau saindēti. kam tas vajadzīgs? Padomājiet!

pirms 9 gadiem, 2011.01.16 21:42

litenietis

Principā jau būtu vienalga,var jau celt. Projektā jau viss izskatās atbilstoši visām normām, bet ir viens BET......Pēc dažiem gadiem ,ja kautkas nebūs atbilstoši normām,neko vairs nevarēs panākt ,jo tādu likuma normu nav,pareizāk sakot tās nedarbojas.Es domāju tāpēc jau lLatvijā ir tāda pretestība pret jaunu cūku fermu celtnicību.Jāpabrīnās arī par tām modernajām tehnoloģijām kuras grib iebāzt pussabrukušajā govju kompleksā.Tur kautkas neštimmē.Lai jau veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.01.15 17:39

Doniņš

Vispār jau tiesas nekad neko neapstrīd...........

pirms 9 gadiem, 2011.01.15 15:06

vika

runājot vēl par slimībām, ir tiešām absurdi uzskatīt, ka, uzsākot cūku audzēšanu, uzradīsies kaut kādas slimības. Galu galā ir noteiktas sanitārās normas. Kā teikts rakstā- jāievēro normatīvo aktu prasības. Bet pēc šāda vietējo iedzīvotāju domāšanas principa tad jāaizliedz arī, piemēram, vistu, govju audzēšana. Ja 4 juridiskās personas nav atbalstījušas šo projektu, pamatojoties uz pieņēmumiem par iespējamu smaku, slimībām, tad tur noteikti kaut kas nav tīrs. Bet labs orators no domes puses varētu pārliecināt tos 72% iedzīvotāju ( kuri tik ļoti uztraucas par vidi) ka ir jau 21. gadsimts un tehnoloģijas strādā cilvēku labā, turklāt, kam par ļaunu nāks papildus darba vietas, vietējā gaļa (svaiga un, iespējams, lētāka)?

pirms 9 gadiem, 2011.01.15 13:30

Gulbis

To es saprotu. Šiem cilvēkiem vajag skaidrot, ka nav vairs padomju laiki un sūdu kaudzes nekrāsies tur pat milzu kaudzē. Ja tiks izdarīts viss iespējamais, lai tā nenotiktu, tad cilvēkiem būs pozitīvs piemērs, kāda izskatās mūsdienīga saimniecība. Un tas būs viens no pamatnosacījumiem, lai novadā tiešām notiktu attīstība un neviens to necenstos kavēt savu stereotipu, informācijas trūkuma rezultātā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 13:59

Fans

Gulbis, bet veci cilvēki un novecojusi sabiedrība to nesaprot!

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 13:07

Gulbis

Tad domei vajag izvirzīt kādas noteiktas prasības, pēc kurām vadoties tiktu realizēta šī būvniecība-modernas tehnoloģijas, kas nodrošinātu to, ka smaka nav jūtama utt. To taču dome var darīt?!
Esmu ciemojies pie viena dāņu cūkkopja. Kūts atrodas 50 m no mājas un nav pilnīgi nekādas smakas, pēc kūts apmeklējuma pat drēbes neož, nerunāsim jau par to, ka tuvējie kaimiņi kaut ko justu. Smakas esamība 0%. Tāpēc es domāju, ka nav nekāda pamata neatbalstīt projektu, ja vien dome pievērsīs uzmanību tam, lai viss notiktu iedzīvotāju interesēs.

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 12:02

Fans

Būs dažiem, kur strādāt, attīstīsies infrastruktūra, Gulbene kļūs pievilcīgāka ārzemju uzņēmējiem. Neredzu, kas tur slikts!

Ja jau tā smaka būtu tik briesmīga, kā te stāsta, tad cūku fermas nebūtu citās vietās. Nevajag ņemt piemēru no padomju laiku lauksaimniecības. Tagad tehnoloģijas ir daudz augstākā līmenī un smaka praktiski nebūs jūtama!

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 10:56

Vietējās ziņas