Tiesā Atmodas laiku zemessargu

Vakar stājies spēkā Gulbenes rajona tiesas 15.oktobrī pasludināja spriedumu kādam 1955.gadā dzimušam Z., kas bijis zemessargs kopš 1992.gada. Viņam saistībā ar kriminālapsūdzību par 246 gramu šaujampulvera un 58 patronu, kas derīgas šaušanai, neatļautu glabāšanu nācies aiziet no Zemessardzes, kas šim cilvēkam pats par sevi jau ir morāls trieciens. Tiesa piesprieda apsūdzētajam naudas sodu divu minimālo mēnešalgu apmērā, kas ir 320 lati.

Gulbenes rajona tiesā "Dzirkstele" uzzināja, ka krimināllieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes, jo apsūdzētais par to bija vienojies ar prokuroru un pilnībā atzina viņam uzrādīto apsūdzību. Vīrietis atzinies, ka munīciju neatļauti glabājis savās mājās kopš 1996.gada līdz šā gada martam.

 

Lai arī apsūdzētajam bija un līdz šim brīdim ir šaujamieroča nēsāšanas atļauja, mājās glabājās munīcija, kas nav paredzēta viņam atļautajam ierocim.

 

"Krimināllikumā ir paredzēts neloģisks nozieguma sastāvs. Tiesības nēsāt un glabāt ieroci ir, bet pēkšņi mājās atrod munīciju, kas nav domāta tieši šim ierocim, un par to iestājas kriminālatbildība, kaut nekādas bīstamības sabiedrībai nav," "Dzirkstelei" saka Gulbenes rajona tiesas tiesnese Gunta Gulbinska.

 

Krimināllikums par šaujamieroča munīcijas, sprāgstvielas iegādāšanos, glabāšanu bez attiecīgas atļaujas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas