Tiesā par garāžu apzagšanu Gulbenē 3

21 gadu vecs jaunietis dzērumā vedina draugus zagt līdzi
Gulbenes rajona tiesa ceturtdien pasludināja spriedumu 12 cilvēkiem, kas bija apsūdzēti saistībā ar vairāku garāžu uzlaušanu un apzagšanu pilsētā un zagto mantu slēpšanu. Liela daļa zaudējumu, kas cietušajiem bija nodarīti zādzību rezultātā, bija atlīdzināti, tāpēc šoreiz neviens apsūdzētais nav saņēmis reālu cietumsodu. Taču jāuzsver, ka kopsummā zaudējumi bija nodarīti vairāku tūkstošu latu apmērā.

Tiesa šajā krimināllietā notika bez pierādījumu pārbaudes, jo visi apsūdzētie savu vainu jau pirms tiesas bija pilnībā atzinuši. Arī pēdējā vārdā viņi to apliecināja, atvainojās cietušajiem un solīja laboties, kā arī atlīdzināt vēl to zaudējumu daļu, ko vēl nav paspējuši samaksāt. Vaļsirdīgo atzīšanos tiesa atzina par vainu mīkstinošu apstākli.

 

Visas apsūdzētajiem inkriminētās zādzību epizodes notikušas pagājušajā gadā, kā arī šā gada sākumā.

 

Aizdedzina apzagto garāžu

Visvairāk noziegumu epizožu - deviņas zādzības, kā arī svešas mantas tīša bojāšana un vienā gadījumā apzagtās garāžas aizdedzināšana - inkriminētas 21 gadu vecajam gulbenietim I. Taču viņš līdz tiesai pilnībā visiem cietušajiem bija jau atlīdzinājis nodarītos materiālos zaudējumus un panācis rakstisku izlīgumu. Viņam tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem bez mantas konfiskācijas nosacīti ar divu gadu pārbaudes laiku. Viņam ir pienākums turpmāk piedalīties Valsts probācijas dienesta programmās.

 

Raksturīgi, ka šis jaunietis garāžas apzagt gājis, būdams alkohola reibumā, kas ir vainu pastiprinošs apstāklis, turklāt vienmēr viņš noziegumā iesaistījis pa kādam savam draugam - 21 gadu veco R., 22 gadus veco D., 20 gadus veco A., 24 gadus veco A., 21 gadu veco A. Līdzi draugiem zagt devusies arī 17 gadus vecā I. un 17 gadus vecais N., bet viņa tēvs - 42 gadus vecais A. - slēpis nozagto savās mājās un vēlāk šīs mantas lietojis. Pāris garāžu zādzību epizodēs iesaistījušies arī 15 gadus vecais K. un 18 gadus vecais R. Savukārt 17 gadus vecais M. bijis klāt tikai vienā šādā gadījumā, jo pietrūcis gribasspēka pagriezt draugiem muguru un iet prom, tā vietā viņš palīdzējis viņiem dažus metrus pastumt zagtu auto.

 

Pāraudzinās valsts, darbs un vecāki

Šiem pārējiem jauniešiem tiesa piemēroja atšķirīgu sodu, izvērtējot katra dalības pakāpi noziedzīgajos nodarījumos. Nosacītu sodu uz vienu gadu noteica diviem jauniešiem, diviem - uz deviņiem mēnešiem, vienam - uz desmit mēnešiem, vienam - uz astoņiem mēnešiem. Katram arī noteikts nosacītā soda laikam atbilstošs pārbaudes laiks, kurā nedrīkst pieļaut nevienu likumpārkāpumu, jo tad sekos reāla brīvības atņemšana. Apsūdzētajiem arī pārbaudes laikā jāpiedalās Valsts probācijas dienesta programmās.

 

Diviem cilvēkiem tiesa piesprieda 100 stundu piespiedu darbu. Trīs jauniešiem tika noteikts audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis - izteikts brīdinājums.

Apsūdzētajiem vēl jāatlīdzina cietušajiem vairāki simti latu - zaudējumi, kas radušies zādzību rezultātā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dace

" 21 gadu vecs jaunietis dzērumā vedina draugus zagt līdzi", tas gan ir viens ievērības cienīgs teikums.

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 21:06

dork

vismaz tiesai beidzot bija riktiigs darbinsh :D

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 14:36

es arī

Gulbenē nav kur izklaidēties?? kurš teica.. :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 18:41

Vietējās ziņas