Tiesā par garāžu un automašīnu apzagšanu Gulbenes rajonā 2

Gulbenes rajona tiesa 12.jūnijā nolasīja spriedumu diviem vīriešiem apsūdzībā par Gulbenes rajonā pērn apzagtajām garāžām un automašīnām. Abi apsūdzētie ir Alūksnes rajona iedzīvotāji. Viens no viņiem - Viktors, kam šogad 25. dzimšanas diena, - ir Latvijā bēdīgi slavens, jo viņam gada sākumā izdevās izbēgt no Balvu policijas izolatora, kur bija nokļuvis aizdomās par zādzībām Balvu rajonā. Bēgli policija notvēra mežā. Kopš tā laika, Viktors ir apcietinājumā.

Darbojies viens un duetā


Gulbenes rajona tiesā "Dzirkstele" uzzināja, ka Viktors apsūdzēts par vienatnē vai kopā ar vienaudzi un novadnieku Dzintaru pastrādātajām zādzībām pagājušā gada vasaras nogalē un rudenī Gulbenes rajonā.

 

Gangsterfilmu cienīga bija pēdējā zādzība pērn naktī uz 11.oktobri, kurā Viktors darbojās viens pats. Ar savu automašīnu "Audi 100" viņš ieradās Stradu pagasta Stāķos, kur mēģināja nozagt detaļas vairākām pie garāžām novietotām svešām automašīnām. Tur viņu iztraucēja kāds vietējais iedzīvotājs, kas iznāca ar lukturi rokās un sauca: "Zagli, zagli!" Viktors metās uz savu automašīnu un ar steigu gribēja aizbraukt. Taču viņam neizdevās uzreiz iedarbināt savu auto. Lai tiktu vaļā no vajātāja, Viktors pret viņu pavērsās ar pistolei līdzīgu priekšmetu. Pēc tam Viktors no notikuma vietas aizmuka.

 

Kopumā Viktors un Dzintars teju ducī zādzību epizožu cietušajiem nodarījuši materiālo zaudējumu kopsummā par 2895,79 latiem. Tomēr līdz tiesas dienai Dzintars diviem cietušajiem nodarīto zaudējumu jau bija atlīdzinājis.

 

Lūdz laist brīvībā


Tiesā abi apsūdzētie savu vainu atzina pilnībā un izdarīto nožēloja. Pēdējā vārdā Viktors lūdza nešķirt viņu no ģimenes un pauda apņēmību "ar sūru darbu" atmaksāt cietušajiem radītos zaudējumus.

 

Viktors jau kā nepilngadīgais bijis policijas uzskaitē zādzību dēļ. Pašlaik vienlaikus viņam ir uzrādītas trīs apsūdzības - Gulbenē, Alūksnē un Balvos. Valsts probācijas dienests uzskata, ka Viktors dzīvi kopumā uztver kā spēli.

 

Viktoram Gulbenes rajona tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 2 gadiem un 6 mēnešiem bez mantas konfiskācijas. Līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim viņš paliek apcietinājumā. 

 

Dzintaram tiesa nepiemēroja reālu brīvības atņemšanu. Balvos viņš 7.aprīlī jau notiesāts par braukšanu dzērumā bez tiesībām, tāpēc Gulbenes rajona tiesā divi sodi tika saskaitīt. Galīgais sods Dzintaram - brīvības atņemšanu uz 2 gadiem nosacīti bez mantas konfiskācijas. Jāmaksā naudas sodu 2 minimālo mēnešalgu apmērā, atņemot transpotlīdzekļa vadīšanas tiesības un 1 gadu, 10 mēnešiem un 6 dienām. Viņam noteikts arī pārbaudes laiks uz 2 gadiem un 3 mēnešiem, nosakot pienākumu šajā laikā reģistrēties Valsts probācijas dienestā, kā arī katru nakti būt mājās no pulksten 24.00 līdz pulksten 5.00.

 

Tiesa nolēma Viktoram konfiscēt viņa auto "Audi 100", kas izmantota noziegumu izdarīšanai. No abiem apsūdzētajiem piedzenama atlikusī cietušajiem nodarītā materiālā zaudējuma daļa sakarā ar izdarītajām mantu zādzībām no garāžām un automašīnām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Relax

Nožēlo kā tad ,kad pieķer tad uzreiz atcerās ģimeni un saka ka vairs tā nedarīs.Saprastu ja viņam vēl nebūtu īeslodzijuma par zādzību no tās reizes vajadzēja nožēlot un vairs tā nedarīt.Padomju laiku domāšana,nospert kaut ko un uzvārīties. Pretīgi tādi vīrieši kam smedzeņu vietā galvā kiškas kaut kādas.Tādu neattīstītu meža vajadzēja atstāt,ja civīlā saniedrībā nemāk uzvesties.!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.18 18:05

Vietējās ziņas