Tiesā par laupīšanu uz ielas 2

Apsūdzētā problēma - atkarība no alkohola
Gulbenes rajona tiesa ceturtdien kādam vīrietim krimināllietā par sievietes aplaupīšanu uz ielas, viņai no rokām izraujot somiņu, piesprieda nosacītu sodu. Gulbenes rajona tiesā "Dzirkstele" uzzināja, ka 1964.gadā dzimušajam V. tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem nosacīti ar piecu gadu pārbaudes laiku. Tas pilnībā sakrita ar prokurora Aivara Circena prasīto sodamēru apsūdzētajam.

Vainu atzīst un nožēlo Saskaņā ar apsūdzētā un prokurora vienošanos krimināllietu tiesā izskatīja bez pierādījumu pārbaudes. Apsūdzētais savu vainu viņam inkriminētajā nodarījumā pilnībā atzina, nodarīto nožēloja un tiesā vēlreiz lūdza piedošanu cietušajai, kaut bija iepriekš to jau izdarījis personiski, kā arī atlīdzinājis viņai nodarīto materiālo zaudējumu sakarā ar notikušo laupīšanu.


Tiesnese Gunta Širaka pēc sprieduma nolasīšanas uzsvēra, ka tikai tādēļ, ka apsūdzētajam, kas agrāk jau vairākkārt tiesāts, pēdējā sodāmība ir dzēsta, viņam nav piespriesta reāla brīvības atņemšana. Taču, ja noteiktajā piecu gadu pārbaudes laikā vīrietis pieļaus kaut vai kādu administratīvo pārkāpumu, viņš zaudēs brīvību uz pieciem gadiem.
Par V. vainu mīkstinošu apstākli atzīts tas, ka vīrietis pats līdz tiesas sēdei jau bija uzmeklējis cietušo sievieti, atvainojies viņai un atlīdzinājis zaudējumus. Taču viņa vainu pastiprinošs ir apstāklis, ka laupīšana notikusi, V. esot alkohola reibumā. Tiesnese G.Širaka uzsvēra, ka V. kopš 2003.gada atrodas narkoloģiskajā uzskaitē kā no alkohola atkarīga persona.

 

Ja nelabosies - cietums

Prokurors A.Circens tiesu debatēs uzsvēra, lai arī V. ir darbavieta, faktiski viņš jau kādu laiku nekur nestrādā, tāpēc viņam, iespējams, ir problēmas ar iztikas līdzekļiem. Un pats galvenais, kā akcentēja prokurors, vīrietis ir atkarīgs no alkohola, kas arī ir viņa visu problēmu cēlonis. Tāpēc, pēc prokurora domām, V. vajadzēs lielu gribasspēku, lai piecu gadu pārbaudes laikā pierādītu, ka viņš ir labojies un spēj būt sabiedrībai derīgs cilvēks. 

  
V. apsūdzēts par to, ka pērn 30.decembrī aptuveni pulksten 18.45 viņš, būdams alkohola reibumā, Gulbenē, Skolas ielā, no mugurpuses uzbruka kādai nepazīstamai 1964.gadā dzimušai sievietei, pagrūžot viņu. Kad sieviete sāpēs pakrita, vīrietis nolaupīja viņai somiņu un aizmuka. Somā bija 15 lati, trīs kredītkartes un dokumenti. Cietusī nekavējoties lūdza palīdzību policijai, kas tobrīd patrulēja tuvumā, un aizdomās turamais tika operatīvi aizturēts. Tiesa, viņš uzreiz nedevās policijai rokās, tāpēc policijas darbiniekiem nācās pat piemērot dienesta ieroci.


Krimināllikums par svešas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ieva

tieši ta paveicas , vienkarši brinums! noteikti čomam pat nebija advokata , labi ka nau cietums !

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 18:30

iedz

vismaz labi - ka Gulbenes tiesa neelika cietuma cilveku , parasti gulbenes tiesa liek bargu sodu pat par sīku parkapumu , čomam paveicas !

pirms 11 gadiem, 2009.05.01 20:49

Vietējās ziņas