Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa saņem iesniegumus no cietumiem

Arī Gulbenes rajona tiesa sākusi saņemt iesniegumus no cietumiem ar lūgumu pārskatīt vairākas, pagaidām vēl tikai sešas lietas sakarā ar izmaiņām Krimināllikumā, kas stājušās spēkā 1.aprīlī un virknē noziegumu paredz mīkstākus sodus. Paredzams, ka tādu iesniegumu vēl būs daudz.

"Šie iesniegumi ir jāizskata trīs mēnešu laikā. Es jau tagad redzu, ka dažs ir cietumā bijis pat ilgāk, nekā tagad likums paredz. Tas nozīmē, ka tūlīt kāds jau būs jālaiž brīvībā. Citam ieslodzījumā būs jāpavada salīdzinoši īsāks termiņš, nekā sākumā bija noteikts," "Dzirkstelei" saka Gulbenes rajona tiesas priekšsēdētāja Gunta Gulbinska.  

Šonedēļ Gulbenes rajona tiesā bija paredzēts skatīt kriminālprocesu kāda vīrieša apsūdzībā par narkotisko vielu lietošanu, taču tagad, visticamāk, šādā statusā lieta skatīta netiks, vīrieti, iespējams, sauks tikai pie administratīvās atbildības. Grozījumi Krimināllikumā nosaka, ka sodīt drīkstēs tikai tos narkotiku lietotājus, kuri jau būs brīdināti par sodu.


Ieslodzījuma vietu pārvalde ir informējusi, ka uz tiesu varētu nosūtīt apmēram 1300 lietas, bet tik daudz ieslodzīto īsā laika posmā netiks atbrīvoti. Tiesnešiem ir vajadzīgs laiks, lai prasības izskatītu, un pieļaujams, ka ne visas uzreiz apmierinās.

 

Krimināllikuma reformas virknē noziegumu vainīgajiem paredz samazināt cietumsodu vai vispār to atcelt un aizstāt ar alternatīviem sodiem, piemēram, piespiedu darbu vai policijas uzraudzību, par vairākiem nodarījumiem. Piemēram, par mantiskiem noziegumiem tiek samazināti cietumsodu termiņi, atsevišķi nodarījumi - dekriminalizēti, bet citi kļuvuši bargāki.

 

Krimināllikuma grozījumi tagad paredz dzimumnoziedznieku kontroli uz visu mūžu un mūža ieslodzījumu.

Viens no būtiskākajiem grozījumu mērķiem ir resocializēt jeb palīdzēt atgriezties sabiedrībā cilvēkiem, kuri izdarījuši noziegumu, kā arī atturēt citus no noziegumu izdarīšanas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas