Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesību atņemšanu savstarpēji atzīs visā Eiropā

Ja autovadītājam tiks atņemtas autovadīšanas tiesības, pie stūres turpmāk nevarēs sēsties nevienā Eiropas Savienības valstī, informē Ceļu satiksmes drošības direkcija.

Spēkā stājusies Eiropas Savienības norma, kas paredz, ka Eiropas Savienības valstis turpmāk apmainīsies ar informāciju par satiksmes noteikumu pārkāpējiem. Līdz šim šādas vienotas sistēmas nebija, tādēļ ir bijuši gadījumi, kad Latvijas pilsonis citā Eiropas valstī izdarījis pārkāpumu, par ko piemērota vadīšanas tiesību atņemšana, bet, atgriežoties Latvijā, turpinājis piedalīties ceļu satiksmē.


Turpmāk visā Eiropā institūcijas, kas atbild par autovadītāju kontroli, reģistrēs datus par pārkāpumiem, tādējādi arī Latvijā tiks saņemta informācija par konkrēto pārkāpēju. Šādā gadījumā uz personas deklarēto dzīvesvietu tiks nosūtīts arī paziņojums par vadīšanas tiesību atņemšanu un pienākumu nodot nederīgo apliecību, ja tā atradīsies pie transportlīdzekļa vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas