Tikai aprīļa beigās būs krietni siltāks

Ticējums saka, ja aprīlis sākas ar ledu, tad beidzas ar medu. Tas nozīmē, ka aprīļa beigās ziedošos augos bites jau atrod nektāru. Ja aprīlī pērkons, būs silta vasara un bagāta riekstu raža. Ja Sulu mēnesī daudz ūdeņu, tad Miķeļos (29.septembris) daudz alus (laba miežu raža).

Aprīlis ir kalendārā pavasara otrais mēnesis un laiks, kad zeme svīst un atgūst siltumu. Sulu mēnesī bērziem tek sula (šogad bērziem sula sāka tecēt marta vidū), turpina ziedēt lazdas un alkšņi, sāk ziedēt kārkli un pūpolvītoli. Sulu mēnesis ir gājputnu atgriešanās laiks. Līdz ar kārklu un vītolu ziedēšanu arī bitēm sākas darba gads un zemniekam zemes darbu un agrās sējas laiks, savā interneta vietnē raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Lai arī aprīlī ziemeļvējš vēl var atnest labu sniegu un salu (kā tas bija 1986.gada aprīļa vidū), aprīlis ir un paliek siltāks par martu un vēsāks par maiju. Jāatceras, ka auksts marts paredz siltu maiju, bet silts marts - aukstu un puteņainu aprīli. Šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, silts februāris atnes vēsāku martu. Arī ziemeļvēji, kuri izpaliek Sveču mēnesī, var atgriezties aprīlī. Šie ticējumi tikai apstiprina Sulu mēneša mainīgo dabu.

Atbilstoši janvāra un marta nozīmīgajām dienām, aprīlis šogad būs ar temperatūrām un nokrišņiem tuvu šā mēneša vidējiem rādītājiem. Dažviet nokrišņu būs vairāk nekā parasti. Mēneša pirmajā pusē laika apstākļi būs mainīgi. Ja mēneša sākumā vietām būs līdz plus 14 grādiem, tad ap 10.aprīli naktī būs salnas un dienas salīdzinoši vēsas.

Aprīļa vidū vairāk vējainu un nokrišņiem bagātu dienu. Mēneša otrajā pusē, laikā ap 18.aprīli, iespējamas dažas dienas, kad temperatūra var pakāpties līdz plus 17 grādiem. Vēlāk atkal kļūs vēsāks un naktīs salnas, dažviet arī slapjš sniegs. Pēc 25.aprīļa gaiss var iesilt līdz plus 18, dažviet līdz plus 20 grādiem. Šajā laikā iespējami arī pirmie pērkona negaisi.

Tālāk sekojošais maijs rādās būt silts un nokrišņiem bagāts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas