Tikšanās ar profesori Janīnu Kursīti

Gulbenes bibliotēkā 23.janvārī pulksten 17.00 būs tikšanās ar latviskas dzīvesziņas nesēju, Latvijas Universitātes profesori, folkloras pētnieci Janīnu Kursīti. Sarunas tēma - "Kam jānotiek Latvijā?".

"Šajā tikšanās reizē tiks stāstīts par to, ko agrāk darīja mūsu senči, nonākot krīzes situācijās, kā glābās un kā aizsargājās, ko mēs no tā visa varam paņemt sev. Runāsim arī par skatījumu, kā glābties šajā ekonomiskajā situācijā, kāda nozīme ir jaunu darba vietu atvēršanai, kādām tām jābūt, kā cilvēkiem meklēt jaunus finansēšanas avotus, par tautas kulinārijas, kultūrtūrisma un citām iespējām. Diskutēsim par kopēju Latvijas nākotnes redzējumu, par to, kas ir labāk - sūkstīties vai meklēt risinājumus, par spēcīgiem vārdiem, kas aizsargātu mūsu darbus un mūs pašus," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa. Literatūrzinātniece J.Kursīte daudziem lasītājiem zināma kā vairāku grāmatu autore, piemēram, "Laikazīmes dzejā", "Latviešu folklora mītu spogulī", "Dzejas vārdnīca", "Kāzas Latgalē". Autores folkloras ekspedīciju ilggadējā pieredze apkopota krājumā "Sfumato nesfumato" un citos. "Lielās Folkloras balvas 2005" pasniegšanas ceremonijā Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes dekāne J.Kursīte apbalvota kā nacionālā mutvārdu projekta "Dzīvesstāsts Latvijā" un grāmatas "Suitu identitāte" autore. Profesore ir arī vairāku dokumentālu filmu scenāriju autore, piemēram, "Mālu maģija" par tautas podniecības tradīciju kopējiem, "Latvijas novadu valoda, "Latvijas Zilie kalni un Zilā kalna Marta". J.Kursīte ir idejas autore pirmajam televīzijas raidījumu ciklam "Valodo novados".

"Tam visam pievienojas ieguldījums lietuviešu literatūras popularizēšanā Latvijā, par ko saņemts Gedimina ordenis," piebilst I.Krūmiņa.

Pasākums notiek ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts kultūrkapitāla fonda un Gulbenes pilsētas domes atbalstu projektā "Portreti uz laikmeta fona".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas