Tiksies ar Dailes teātra aktrisi novadnieci Aiju Dzērvi

Gulbenes bibliotēkā 18.aprīlī pulksten 17.00 būs tikšanās ar Dailes teātra aktrisi novadnieci Aiju Dzērvi.

Aija mācījusies Valmieras Drāmas teātra studijā, strādājusi Valmieras Drāmas teātrī. Pēc Kultūras akadēmijas Dailes teātra kursa beigšanas Aija strādā Dailes teātrī, kur izrādēs piedalās kopš 2000. gada. Aktrise spēlējusi lielas lomas: Olga Nikolajeva L. Andrejeva izrādē "Mūsu mūža dienas", Anete A. Brigaderes lugā „Raudupiete", titulloma A. Lindgrēnes romāna „Ronja - laupītāja meita" iestudējumā un teātra RīBēJa MuTe izrādē „Momo".

 

"Katra aktiera talanta pārbaude ir klasika. Aijai Dzērvei tā godam izturēta ar Ofēliju V. Šekspīra "Hamletā". Esam viņu redzējuši arī kino - Barbaras lomā Jāņa Streiča inscenētajā LNT videofilmā "Naktssargs un veļas mazgātāja", kā arī mātes lomā filmā „Mazie laupītāji". TV skatītājiem Aijas vārds visvairāk saistīties ar aizvadītajā gadā notikušo šovu „Dziedi ar Zvaigzni. Milžu cīņas"," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.

 

Šajā dienā pulksten 14.00 Gulbenes bērnu bibliotēkā uz tikšanos aicināti 1. līdz7.klašu skolēni.

"Šis pasākums ne tikai atvedīs bērnus uz bibliotēku, bet arī saistošā veidā paplašinās skolēnu redzesloku. Aija Dzērve ar bērniem runās caur dzejām un dziesmām, kā arī - fragmentiem no A. Lindgrēnas darba „Ronja - laupītāja meita" un M. Endes darba „Momo", kurās aktrise atveidojusi galveno lomu. Lai arī šīs minētās literārās varones šķiet labi pazīstamas, joprojām atrodas bērni, kas grāmatas nelasa. Grāmatu lasītājiem šī saruna būs pamudinājums atvērt vēl jaunu grāmatu lappuses, jo Aija stāstīs arī par savām mīļajām bērnības grāmatām. Klašu kolektīvus lūdzam iepriekš pieteikties!" ielūdz I.Krūmiņa.

 

Tikšanās notiek Vidzemes kultūras programmas projektā „Latviešu literatūra - sava laika un telpas izjūta".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas