Tiksies ar dzejnieci un publicisti Andu Līci

Gulbenes bibliotēkā 3.aprīlī pulksten 17.00 notiks Eiropas kultūras vakars, kurā piedalīsies dzejniece un publiciste Anda Līce. Tikšanās uzmanības centrā ir rakstnieces jaunais eseju krājums "Mūsu mirdzēšanas laiks".

"A.Līci pazīstam kā literāti, kas redz to, kas notiek ap mums un ar mūsu laiku, un uzdrīkstas visu saskatīto nosaukt vārdā. Kopš 1977.gada, kad lasītāji iepazina dzejnieces pirmo dzejoļu krājumu, izdotas daudzas lasītāju iemīļotas dzeju grāmatas: "Ar zaļajiem krustdūrieniem", "Es saradojos ar tevi", "Bet tagad par sauli" un citas. Krājums "Mana ziema ir beigusies" ir dzejnieces "ceļojuma piezīmes" pa Veco un Jauno Derību," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.

 

Sākot ar deviņdesmitajiem gadiem A.Līce aktīvi darbojusies publicistikā. Presē publicējusi rakstus par sociālētiskajiem jautājumiem, esejas, recenzijas un citu. Esejas apkopotas arī krājumos "Vēstules bez pasta zīmoga", "Vai plīvo?" un citos. Turpmākajos krājumos dominē liriski monologi un esejas - "Un pārvēršas putnos vārdi", "No sniega uz ziediem", "Citāda gaisma", "Mūžīgie līdumnieki" un citi.

 

 

Rakstniece sakārtojusi arī vairākus krājumus: "Via dolorosa", kurā staļinisma upuru liecības - atmiņas, dzeja un proza, "Atmiņu lauskas", vairākas represēto literātu grāmatas. A.Līce piedalījusies arī grāmatu sērijas "Latvijas Okupācijas muzeja gadagrāmata" veidošanā. Arī pati rakstniece no 7 līdz 14 gadu vecumam pavadījusi Sibīrijā, Amūras apgabalā.

 

 

Pasākums notiek ar Eiropas Komisijas un Gulbenes pilsētas domes atbalstu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas