Tiksies ar rakstnieci Noru Ikstenu

Gulbenes bibliotēkā trešdien, 1.oktobrī, pulksten 14.30 ikviens gulbenietis ir aicināts uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu.

N.Ikstena debitēja literatūrā ar pirmskara rakstnieces un politiķes Annas Rūmanes - Ķeniņas biogrāfiju "Pārnākšana" (1993), kam sekoja divi stāstu krājumi. Rakstniece sarakstījusi divus romānus - "Dzīves svinēšana" un "Jaunavas mācība". 2004.gadā iznācis viņas stāstu krājums "Dzīves stāsti", gadu vēlāk - eseju krājums "Sīlis spoguļstiklā". 2006.gadā sadarbībā ar dzejnieku Imantu Ziedoni N.Ikstena sarakstīja biogrāfisku darbu "Nenoteiktā bija" - šī grāmata tapusi, I.Ziedonim un N.Ikstenai sarunās šķetinot dzejnieka domas par viņa bērnību, viņa saknēm, par to, kas viņš ir un kāpēc. Par šo grāmatu N.Ikstena saņēmusi Baltijas asamblejas balvu, Literatūras gada balvu un laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā.

Pati jaunākā 2007.gadā izdotā grāmata "Esamība ar Regīnu" stāsta par latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras dzīvi. Rakstot šo biogrāfiju, N.Ikstena izmantojusi rakstnieces gadu gaitā rakstītās dienasgrāmatas un hronikas, kas pauž R.Ezeras unikālo skatījumu uz dzīvi un literatūru. Šī grāmata ļauj iepazīties ar R.Ezeras pasaules skatījumu un domāšanas veidu, kādu to redz rakstniece N.Ikstena, kas šajā darbā ne tikai atklāj daudz būtisku faktu par R.Ezeras dzīvi, bet arī dažādo un padziļina skatījumu uz viņas darbiem.

Pasākums bibliotēkā notiek ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts kultūrkapitāla fonda un Gulbenes pilsētas domes atbalstu projekta "Portreti uz laikmeta fona" laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas