Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tilts pār Tirzas upi ir uz sabrukšanas robežas 7

Lejasciema pagasta iedzīvotāji ir noraizējušies par to, ka tilts pār Tirzas upi Lejasciemā ir uz sabrukšanas robežas.

Kāds lejasciemietis laikrakstam stāsta, ka visas tilta konstrukcijas ir nolietojušās un izdrupušas, margas kustas, arī asfalta segums ir sliktā stāvoklī, vietām ir izveidojušās pamatīgas bedres. Kad pāri tiltam brauc smagāki transportlīdzekļi, tas šūpojas un dreb. Par to, ka tilts tiešām ir sliktā stāvoklī, pārliecinājās arī "Dzirkstele".

 

Tilts pār Tirzas upi Lejasciemā, kā atceras šis vīrietis, esot būvēts sešdesmito gadu sākumā un kopš tā laika nopietni remontēts nav, vien nedaudz pielabots. Arī Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns atzīst, ka tilts ir sliktā stāvoklī un to vajadzētu remontēt.

 

Viņš stāsta, ka pagājušajā gadā tiltu esot apskatījuši eksperti un solīts arī, ka tuvākajā laikā tas tikšot labots, taču līdz šim tas vēl nav noticis.

 

Sazinoties ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru, "Dzirkstele" noskaidroja, ka ceļu uzturētāji katru gadu apseko tiltus un lielās caurtekas.

 

"Šis konkrētais tilts pār Tirzu ir iekļauts tiltu periodiskās uzturēšanas sarakstā kā viens no pirmajiem, kas būtu jāremontē. Vienīgi viss ir atkarīgs no tā, cik Vidzemes reģionam tiek atvēlēti līdzekļi tiltu remontiem. Es ļoti ceru, ka tuvāko divu trīs gadu laikā tiks atvēlēti līdzekļi, lai veiktu šī tilta periodiskās uzturēšanas darbus - novērstu defektus un atjaunotu segumu," saka L.Aumeisters.

 

Viņš piebilst, ka kapitālremonts ir plānots tiltam pār Pededzes upi uz ceļa Gulbene - Rēzekne, kad tiks veikti rekonstrukcijas darbi arī šim ceļam no Pededzes tilta uz Gulbenes pusi.

 

Savukārt periodiskās uzturēšanas darbi vēl ir plānoti arī tiltam pār Pogupi uz šosejas Gulbene - Balvi, kā arī tiltam pār Tirzas upi uz Gulbenes - Smiltenes šosejas, tikai ir jāgaida, kad darbiem tiks piešķirti līdzekļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

trakums

Drīz tas būs nevis tilts, bet laipa, jo margas jau sāk krist no viena gala upē. Tas tilts tik tiešām ir nožēlojamā stāvoklī un nevajag aizmirst, kad remontēja Gaujas tiltu uz Plekavas šoseju, tad liela daļa tranzīta fūres, gāja tieši pāri šim tiltam caur Lejasciemu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 00:22

velis

Pirms šitā tilta pār upi bija smuks koka konstrukciju tilts, kur vakaros pulcējās ģimnāzisti. Varbūt atjaunot no koka?

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 09:45

Vasaraudzim ir pilnīga taisnība!!! Beidzot tak papētiet faktus, tehnisko specifikāciju utt. lietas!!!
Nu kāpēc ir nepareiza pieeja publikācijai???? nav pamata gvelzt!!!Kad vienreiz arī žurnālistiem atradīsies laiks pētniecībai un KVALITATĪVAI žurnālistikai??? Laikam jau nekad -- jo maksā par raksta garumu un to, kurā lapā trāpi. Nožēlojami, ar ko barojam naivo tautu!!! ... Visi tic, visi komentē, reitingi gan bremzē, bet virs ūdens jānoturās!

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 20:35

tilts

A kam esi Tu Aumeister strādā lai būtu nauda Vidzemes reģionā. Nevis vienmēr tikai atrunājies ja būitu nauda, ja būtu nauda.(nauda būs kad pūcei aste ziedēs)

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 21:41

vasaraudzis

Tiltu uzcēla aukstā kara laikā, lai tam bez problēmām pārbrauktu PSRS armijas transports pa ceļam uz Zeltiņu kodolbāzi un Strautiņu kara daļu vai atpakaļ uz Rīgas pusi. Bet, protams, tilts labi un ilgi kalpoja ne tikai militārajam, bet arī civilajam transportam. Ja tagad turpinātos aukstais karš starp Rietumiem un Austrumiem, tilts tiktu saremontēts bez jebkādām iebildēm- strauji un kvalitatīvi. Bet, tā kā ir uzsācies karš starp naudasmaisa turētājiem un mierīgajiem iedzīvotājiem, kuri pilda šo maisu (cik nu spēj bezdarba apstākļos), tad ir "jāgaida", kā izsakās cien. Aumeistara kungs. Bet, kā teicis dzejnieks: "Gaidiet, tik gaidiet- Debesīs labāki būs!" Tāpēc ieteikums- nevis gaidīt, bet pieprasīt līdzekļus, lai nenāktos piedzīvot cilvēku upurus miera laikā, tiltam zem transporta smaguma iebrūkot Tirzas upē un Aumeistaram nonākot uz apsūdzēto sola par nolaidību un nevarību!

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 16:37

Super , gaidisim ka kads iebrauks upe un tad saksim meklet vainigos :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 15:54

Vietējās ziņas