Tirzā atklāta jauna izziņu taka

Ar īpašas izziņas takas izveidi Tirzas pamatskola noslēgusi “Erasmus +” programmas starpskolu sadarbības projektu “Zudušo vietu meklējumi”. Skolēni divu gadu laikā sadarbojās ar citām skolām no Čehijas un Lietuvas, un galvenais mērķis bija veicināt interesi par vēsturiskām vietām tuvākajā apkārtnē, tā sekmējot lokālpatriotismu.

“Mūsu skolēni šajā laikā devās ekspedīcijās, izpētīja vēsturiskās vietas Tirzas, Druvienas, Galgauskas un Daukstu pagastā, tikās ar partnervalstu skolēniem videokonferencēs un visi kopīgi izveidoja pašu zīmētu vēsturisko vietu kalendāru. Šī izziņas taka “Pastaiga Tirzas Lejā” tapa kā noslēguma aktivitāte šajā projektā. Vasarā skolēnu grupa izplānoja takas maršrutu, izvēlējās objektus, aptaujāja vietējos iedzīvotājus un piedalījās talkā pie Tirzas baznīcas, palīdzot novākt vētras laikā nolauzto koku zarus. Līdzīgas takas projekta noslēgumā tapušas arī Čehijā un Lietuvā,” “Dzirkstelei” stāsta Tirzas pamatskolas projektu asistente Iveta Ziepniece.

Aptuveni divus kilometrus garajā izziņas takā apmeklētājiem tiek piedāvāti seši Tirzas iedzīvotājiem nozīmīgi objekti, piemēram, Tirzas evaņģēliski luteriskā baznīca, kas ir vecākais dievnams Gulbenes novadā, Tirzas estrāde, vēsturiskais centrs Tirzasleja un vairāki citi. Katrā no tiem apmeklētāju gaida plāksnīte ar QR kodu. To noskenējot, ceļotājs savā viedierīcē var izlasīt informāciju par šo objektu.

“Esam sagatavojuši bukletu latviešu un angļu valodā, kurā atrodama karte ar takas maršrutu un piedāvāto objektu attēli ar atrašanās vietas koordinātēm. Ceļotāji bukletus varēs paņemt Tirzas pagasta bibliotēkā, pagasta pārvaldē un tūrisma informācijas centrā Gulbenē. Gaidām apmeklētājus no tuvākām un tālākām vietām, ļoti ceram, ka taka patiks arī mūsu pagasta iedzīvotājiem. Šis bija mūsu pirmais mēģinājums veidot izziņas taku. Paldies visiem, kas mūs atbalstīja! Pa šo laiku radušās jaunas ieceres arī mācību takai pie skolas,” stāsta I.Ziepniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas