Tirzā draudzējas un ceļ sniegavīrus 1

Laukumā pie autobusa pieturas, kas atrodas pretim Tirzas pamatskolai, gaidot pavasari, izkārtojušies īsāki un garāki, tievāki un resnāki sniegavīri. Lielākā daļa no viņiem jau pazaudējuši sarkanos un sulīgos burkānu degunus, jo tie visiem šķituši iekārojami un garšīgi.

Sniegavīru celšanā 7.klases audzēkņu mudināts, iesaistījies viss Tirzas pamatskolas kolektīvs. Šī klase ir iesaistījusies vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijas centra "Dardedze"organizētajā projektā pret vardarbību. Starp projekta aktivitātēm ir arī pasākums, kura mērķis ir savstarpējās draudzības veidošana. Par to, ka skolā bērni ir kļuvuši draudzīgāki, liecina arī sniegavīru celšana, kas ilgusi apmēram pusstundu. Augumā visgarāko sniegavīru - 3,20 metri - uzcēluši 9.klases skolēni.

 

Savukārt citi to centušies pārtrumpot, ceļot visresnāko sniegavīru, kas līdzinās prāvai sniega gubai. Apmēram 20 sniegavīru pulkā vismazākos veidojuši skolotāji, kuri paši joko, ka viņiem atlicis maz sniega. Īpaši izteiksmīgs ir sniegavīrs, kura galvu rotā adīta cepure, bet ap pleciem apmesta šalle. Sniegavīram dots nosaukums "Skolotājs pēc algas dienas".

 

Jāpiebilst, ak sniegavīrs patiešām neizskatās īpaši priecīgs. Nu kā jau kaprīzes apstākļos.

 

No kalna - ne tikai ragavās

Jautrību izraisījusi arī vizināšanās no kalna, izmantojot interesantus braucamrīkus. Skolotāja Ligita Trekše stāsta, ka uz slēpēm uzstatīts pat skolas sols ar diviem krēsliem, izmantotas arī ledusskapja durvis un citas lietas. Pirmsskolas vecuma bērni no kalna slidinājušies, sēžot savdabīgā mājiņā, kas veiksmīgi izturējusi šo braucienu.

 

"Iepriecina, ka skolā bērni visur ir kopā ar skolotājiem. Pamazām sāk izzust vārds "učiks". Tas tiek aizstāts ar lepnu "mūsu skolotāja". To vajadzēja redzēt, kādas maskas šajā ziemas prieku karnevālā - nobraucienā bija skolotājai Ausmai Raģelei un viņa klases bērniem!" stāsta L.Trekše.

 

Saliedē kolektīvu

Projektā 7.klases skolēni sacerējuši dziesmu pret vardarbību, rakstījuši esejas un veidojuši plakātus. Šī nedēļa bijusi veltīta krāsām, galda kultūrai un stilam.

 

"Mēs skolā arvien vairāk jūtamies kā viens vesels un radošs kolektīvs. Lielā mērā tas ir skolas direktores Svetlanas Ziepnieces nopelns," piebilst L.Trekše.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas