Tirzā plāno nodrošināt grupu dzīvokļu pakalpojumu 8

Sākti būvdarbi Gulbenes novada Tirzas pagasta "Doktorāta" ēkā, lai tur varētu izveidot grupu dzīvokļu pakalpojumu, liecina informācija Gulbenes novada pašvaldības mājaslapā.

Būvdarbi tiks veikti ēkas pirmā un otrā stāva telpās. Pirmajā stāvā tiks izveidotas istabas grupu dzīvokļa pakalpojumam, kā arī personām ar kustību traucējumiem, virtuve un koplietošanas telpa, tualete, dušas telpa. Savukārt ēkas otrajā stāvā tiks izveidots vadītāja kabinets, kā arī vienvietīgas, divvietīgas istabas grupu dzīvokļa pakalpojumam, virtuve, atpūtas telpa, tualetes, dušas telpas. Tāpat tiks labiekārtota ēkas apkārtne.

Grupu dzīvokļu būvniecība ir daļa no deinstitucionalizācijas plāna norises Gulbenes novadā. Deinstitucionalizācijas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem iekļauties sabiedrībā, saņemot sabiedrībā balstītus pakalpojumus, nevis viņus nošķirt no sabiedrības, ievietojot speciālās aprūpes iestādēs jeb institūcijās.

Aktivitātes notiek projektā "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Gulbenes novadā", kura kopējais finansējums ir 1,2 miljoni eiro. Projektā plānotās aktivitātes ir dienas aprūpes centra un specializēto darbnīcu izveide pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, grupu dzīvokļa pakalpojuma izveide, ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma izveide un sociālā rehabilitācijas centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem izveide.

Projekta mērķis ir izveidot un attīstīt sociālos pakalpojumus Gulbenes novadā, izveidojot pakalpojumu sistēmu, kas sniedz personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, nepieciešamo atbalstu. Šīs pakalpojumu sistēmas mērķis ir nodrošināt, lai cilvēki ar invaliditāti spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē, tā ir vērsta uz neatkarīgas dzīves veicināšanu un sabiedrības radīto šķēršļu mazināšanu cilvēku ar invaliditāti pašnoteikšanās, līdzdalības un iekļaušanās iespējām.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

....

Informācija no pašvaldības mājas lapas:
2019.gada 25.jūlija Gulbenes novada domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu likvidēt Gulbenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centru ar 2019.gada 1.septembri. Gulbenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centrs ir Gulbenes novada domes dibināta un tās pakļautībā esoša ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem no 1 līdz 12 gadu vecumam, kā arī krīzes centrs krīzes situācijā nonākušām ģimenēm ar bērniem. Ņemot vērā iestādes darbības un finansējuma izlietošanas lietderīguma un efektivitātes principu un pamatojoties Latvijas Republikas likumdošanu, nolemts, ka uzturēt šādu centru nav lietderīgi.
Vieni lieli jautājumi?????

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.22 12:40

Līga

Kas notiek?
Grupu dzīvokļi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem paśā ciemata centrā?
Darba vietas 0
Teritorija dzīvošanai 0
Nabaga Tirzas iedzīvotāji... Mēs taču neviens neessm gatavi , kam tādam.Pat Somijā nē.
Kas ir apstiprinājis šādu projektu??
Tas ir vājprāts.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.22 15:48

Madara

Vai iepriekš ir bijusi publiskā apspriešana ar pagasta iedzīvotājiem par šāda pakalpojuma izveidi pašā ciemata centrā? Kāpēc ne pilsētā, kur tiešām ir reālāka iespēja iekļauties, atrast darbu. Kā projektā teikts, ka jāapmeklē kultūras un citu pasākumi. Ziniet, Tirzā ar tiem pasākumiem tā pašķidri. Nerunāju par pandēmijas periodu,bet vispār. Te ir ļoti daudz jautājumu, uz kuriem ir jārod atbildes no novada vadības,kas šo projektu apstiprināja.
Kāpēc netiek tepat šinī rakstā minēts, ka notiks informatīvā sanāksme ar iedzīvotājiem rīt Tirzas k.n.plkst.15:00?
Jā, jo šis projekts ir vājprāts. Bez informācijas, bez iedzīvotāju apspriedes,bez izglītošanas un sagatavošanas!
Tālab pēc iespējas klusāk visus darbiņus paveikt..
Kā tiks nodrošināta šo cilvēku ar GRT integrēšana? Klusajā ciematā, bez darba, bez apgaismojuma diennakts tumšajā laikā. Kas ar viņiem strādās? Kas viņus izvadās uz dienas centru?
Kā tik nodrošināta turpat līdzās dzīvojošo nepilngadīgo pirmsskolas vecuma bērnu drošība? To taču paredz bērnu tiesību likums. Turklāt pašvaldība par to ir līdzatbildīga.
Bet te vismaz 5 nepilngadīgie ~50-200m attālumā. Kā ar viņiem? Kur viņu tiesības?

Un vai ir prāts tādu pakalpojumu veidot, kur upe turpat līdzās tek. Vai tas nav potenciāls apdraudējums cilvēkiem ar GRT?
Un vispār cik cilvēki tir tiks izvietoti, kādiem kodiem utt.
Te tik daudz jautājumi vienā komentārā. Bet patiesībā daudz vairāk.

Tiekamies rīt plkst 15:00 Tirzas k.n.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.22 19:02

Aa

Ja tas būs kaut kas līdzīgs projekts ka Sigulda tas ir ļoti jauki tie cilvēciņi varēs darboties paši savu spēju līmenī. Un arī vecākiem būs vieglak

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.22 20:27

Atbildes Madarai

Sabiedrībā ir daudz cilvēku, kam vajag palīdzību. Kāpēc uzreiz jāuztraucas par normāliem bērniem, kuriem it kā traucētu šāds centrs garīgi slimajiem. Izglītojiet sevi un pastāstiet bērniem, ka tādi cilvēki arī ir un nevajag nosķirt no sabiedrības, jo viņi nav vainīgi ka ir garīgi slimi. Satraukumam nav pamata dažkārt bīstami var būt apkārt staigājošie alkoholiķi. Darba vietas būs arī labi tiem, kas ir izmācījušies un strādā aprūpes centros. Nevajag tikai šķirot, jo tiesības ir abām pusēm. Nez kāpēc veselie tik uzstāj uz savām tiesībām, bet slimajiem vai tad tādu nav?Jābūt līdztiesīgiem un atvērtiem, skolās, mājām runāt un saprast slimos, jo mēs esam veseli un arī ar gavlu ok.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.22 21:40

###

Cienījamie,tie kuri šodien ir veseli ,rīt var tādi vairs nebūt,Jūs nemaz nevarat iedomāties cik tūkstoši ir kuri vēl ir mājās un dzīvo uz antidepresantiem,sabiedrībai ir uzskats,ja garīgi slims ,tātad traks un bīstams.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.25 20:54

Popo

Sāksim ar to, ka garīgi traucējumi nenozīmē, ka viņi ar nažiem visiem uzbrūk.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 12:51

Vietējās ziņas