Tirzā taps rindu dzīvokļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām 3

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir apstiprinājusi vietējās pašvaldības ieceri par četru novada objektu pielāgošanu tam, lai sociāli sabiedrībā varētu integrēt gan bērnus, gan pieaugušos ar dažādām problēmām. Runa ir par tā saucamo deinstitucionalizācijas projektu.
Pašvaldībā “Dzirkstele” uzzināja, ka vienošanās par projekta īstenošanu ir parakstīta 10.janvārī.

Pirms tam pašvaldība ir iegādājusies nekustamo īpašumu “Stāķi 11” Stradu pagastā. Pašvaldības izsludinātajā atklātajā konkursā būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai četriem objektiem par 72 727,28 eiro līgumcenu bez PVN ir uzvarējusi SIA “Elko arhitektūra” - liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskota informācija.

Pašvaldība informē, ka projektu kopumā paredzēts realizēt līdz nākamā gada beigām. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas plānotas 1 200 000 eiro, no tām Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 613 853,85 eiro, valsts budžeta finansējums - 27 081,79 eiro, pašvaldības finansējums - 559 064,36 eiro.

Projekta rezultātā Gulbenē, Dzirnavu ielā 7a, tiks izveidots dienas aprūpes centrs un specializētā darbnīca personām ar garīga rakstura traucējumiem; Tirzas pagasta “Doktorātā” tiks izveidoti grupu dzīvokļi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem; Stradu pagasta “Stāķos 11” taps ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums; Litenes pagasta “Brīnumos” plānots izveidot sociālās rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Atbilde

Vai draudzējaties ar galvu? Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir jābūt ārstu uzraudzībā. Turpat jau Tirzā ir piemērs,kā dzīvo tāds cilvēks,kur citi kaimiņi dzīvo kā uz pulvera mucas. Arī Lizumā tāds cilvēks staigā, pilnīgi neko nesaprot,kas apkārt notiek un pie tam vēl skaitās darbā, bet darbs jāpadara citām cilvēkam. Te ir jākliedz pēc palīdzības,nevis jālaiž brīvi dzīvot. Tas vienkārši nestrādā-nenotiek tik vienkārši,kā valdība iedomājas,palaidīs brīvībā un par to vairs galva nesāp. Tas ir pat bīstami. Nu,ārsti,sākat taču savu vārdu. Jūs taču vislabāk zināt ,kā tas notiek.

pirms gada, 2020.01.19 12:25

Sssss

Tas nozime kad naudu kur likt.Labak buti palidzejusi cilvekiem .Skolas stav tuksas ko tad nepardodat nu ja domeij naudas par maz.Un pirmkat tiem cilvekiem ari ir jadzivo vienalga kadi vini ir.priecajies kad jums ir piedzimusi un veseli berni vini aug lidz muza galam.Bistami ir slepkavas ,kam galvu griez nost.Tas ir labi kad tadi cilveki strada.bet tev mele strada.

pirms gada, 2020.02.01 05:20

Vietējās ziņas