Tirzas baznīcā maina grīdu

Tirzas evaņģēliski luteriskajā baznīcā tiek remontēta grīda, kas bija nopietni cietusi no mājas sēnes jeb branta.


Jau rakstījām, ka sēne īpaši strauji bija izplatījusies baznīcas kreisajā pusē pie ieejas durvīm, kā arī altāra daļā. Lai veiktu remontu, baznīcas draudze aicināja ikvienu, kas var un vēlas, palīdzēt ar ziedojumiem. Draudzes vecākais Uldis Ķikulis atklāj, ka ir saņemti ziedojumi, iespēju robežās palīdzību sniedz Tirzas pagasta pārvalde. Remontu organizē Tirzas attīstības biedrība. Sākotnēji pēc speciālistu veiktajiem aprēķiniem, sēnes izplatība bija apmēram 100 kvadrātmetri, taču atklājies, ka sēne izplatījusies pat vēl lielākā platībā.


“Tika izņemta grīda un lāgi, norakti un izvesti ārā apmēram 20 centimetri zemes, viss apstrādāts ar speciāliem ķīmiskiem materiāliem, tad uzbērta apmēram 20 centimetru smilšu kārta, kas arī tika speciāli apstrādāta. Tagad jau ir salikti lāgi un uzsākta dēļu ieklāšana. Cerēsim, ka sēne tagad tik ātri neatgriezīsies,” saka U.Ķikulis.


Ikviens novada iedzīvotājs vai uzņēmējs joprojām tiek aicināts palīdzēt baznīcai, jo ir vēl arī citas vajadzības, kur nepieciešami līdzekļi.


Tirzas baznīca ir vecākā baznīca Gulbenes novadā. Šogad aprit 188 gadi, kopš baznīca ir atklāta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas