Tirzas bibliotēkai – 170 gadi 1

Pagasta uzņēmumu un saimniecību īpašnieki ziedo bibliotēkai
Pirms 170 gadiem decembrī Tirzas pagastā tika izveidota bibliotēka. Atzīmējot bibliotēkas 170 gadadienu, uz aicinājumu ziedot bibliotēkai ir atsaukušies vairāki pagasta uzņēmumu un saimniecību īpašnieki.

Tirzas bibliotēkas un informācijas centra vadītāja Agrita Petrovska sirsnīgu paldies saka SIA "Āžu HES" īpašniekam Andim Eglītim par dāsno naudas ziedojumu, SIA "Kraujas Z" īpašniecei Sandrai Zirnei un ZS "Saulstūri 1" īpašniekam Uldim Krievam par bērnu grāmatām un preses abonēšanu pusgadam, Elzai Airei par preses abonēšanu 2010.gadam, piemājas saimniecības "Avoti 1" īpašniekam par žurnāla "Ievas stāsti" abonēšanu pusgadam.

 

"Naudas līdzekļi tiks izlietoti nākamā gada laikā, iepērkot vajadzīgo nozaru literatūru un enciklopēdijas. Patiess prieks par šiem ziedojumiem, jo katra grāmata un preses izdevums lauku bibliotēkā ir svarīgs," atzīst bibliotēkas vadītāja.

 

A.Petrovska vērtē, ka gadu gaitā bibliotēka ir spērusi milzu soļus uz priekšu.

 

"Šobrīd bibliotēkā tāpat kā citās 874 Latvijas bibliotēkas ir pieejams internets. Apmeklētājiem ir iespēja lasīt 10 dažādus preses izdevumus ("Dzirkstele", "Latvijas Avīze", "Sīrups", "Ieva", "Ievas māja", "Ievas stāsti", "36,6", "Dārzā", "Lata romāns"), nozaru literatūru un daiļliteratūru, izmantot starpbibliotēku pakalpojumus, piekļūt bezmaksas datubāzēm. Šogad bibliotēka ir iegādājusies 103 grāmatas par 407,34 latiem, savukārt par 327,01 latiem ir abonēta prese," stāsta vadītāja.

 

Ikdienā bibliotēkā iegriežas daudz cilvēku.

 

"Cilvēki daudz lasa grāmatas, arī presi, jo paši nevar atļauties nopirkt vai abonēt. Ir daudz fanātisku grāmatmīļu, kas cenšas izlasīt katru jaunāko grāmatu, kas bibliotēkā ir iegādāta. Skolēni, protams, lasa ieteicamo literatūru, kā arī dažādus romānus, un studenti bibliotēkā meklē literatūru, kas nepieciešama studijām. Protams, tiek izmantota arī iespēja piekļūt internetam," stāsta vadītāja.

 

Viņa atklāj, ka bibliotēkā regulāri tiek rīkotas arī jaunāko grāmatu izstādes.

 

"Sadarbojamies ar kultūras namu, kopīgi veidojam pasākumus. Tiek rīkotas arī tikšanās ar vietējiem dzejniekiem un rakstniekiem," atklāj vadītāja.


Uzziņai

* 1839.gadā Tirzas draudzes mācītājs Šatcs ierīkoja lasāmu bibliotēku ar zinātnisku novirzienu. Pēc viņa aiziešanas tā gan esot iznīkusi.


* 1885.gada 19.septembrī Jānis Misiņš ar Vidzemes gubernatora atļauju savās tēva mājās "Krāces" ierīkoja publisku bibliotēku.


* 1910.gadā tika nodibināta Tirzas izglītības biedrības bibliotēka.


* 1946.gadā atvērta bibliotēka, kura pastāv arī tagad.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kaimiņiene

Atmosfēra bibliotekā ir atkarīga no vadītājas, tāpēc vēlu Agritai labu veiksmi sadarbībā ar visām paaudzēm, daudz izdomas un labu veselību.

pirms 10 gadiem, 2009.12.29 16:17

Vietējās ziņas