Tirzas Kancēna kapsētā plāno izzāģēt bīstamos kokus 1

Tirzas pagasta Kancēna kapos paredzēts izzāģēt vairāk nekā 20 bīstamos kokus un izkopt trīs koku vainagus. Šiem darbiem pagasta pārvalde pretendentu pieteikumus gaida līdz 20.martam.

“Kapsētu teritorijās ir daudz vecu koku, tāpēc vajadzētu izzāģēt vēl vairāk, taču ir jārēķinās ar šogad iedalīto finansējumu, kāds ir šim darbam paredzēts – 2700 eiro. Šobrīd darba apjoms ir pietiekami liels, ņemot vērā izcenojumus. Vecie koki, no kuriem daļa ir puvuši, plaisājuši un citādi bojāti, jāzāģē pa gabaliņiem no augšas. Kā bīstami ir apzināti 32 koki,” stāsta Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis.

Arborists ir apsekojis kapsētu, tāpēc zāģēšanai jau ir iezīmēti bīstamākie koki. Viens koks jau lielā vējā nogāzās, radot postījumus. Līdz šim izzāģēti ir tikai atsevišķi koki, kas apdraudējuši apkārtējos kapu pieminekļus un kapavietas. “Kapsētas koku vecums ir apmēram 80 līdz100 vai pat vairāk gadu,” norāda Č.Barkovskis.

Bīstamo koku zāģēšana ir saskaņota ar Vides pārvaldi, tāpēc lētāko cenu piedāvājušie kokkopji – arboristi darbu varēs sākt, lai to paveiktu 60 kalendāro dienu laikā pēc līguma parakstīšanas.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas