Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirzas pamatskolas skolēni iesaistās labdarības aktivitātēs

Kustības "Labdarības skola" 2013. gada aktivitātēs iesaistījās 13 skolas visā Latvijā. Starp tām bija arī Tirzas pamatskolas skolēni. Par to informē Ansis Bērziņš no Kopienu fondu kustības.

A.Bērziņš stāsta, ka projektu nedēļā skolēni plānoja un īstenoja sirsnīgus un unikālus labdarības projektus un brīvprātīgā darba aktivitātes. "Šī nedēļa gan paradīja skolēniem, cik dažāda var būt labdarība un cik viegli ir palīdzēt citiem, gan vairoja viņos piederību savai kopienai un atbildību par tajā notiekošo. Turklāt jauniešu brīvprātīgā darbošanās ne vien izkrāsoja viņu pašu un līdzcilvēku ikdienu, bet arī deva iespēja iegūt jaunas prasmes un zināšanas, kas noderēs turpmākajā dzīvē," atzīst A.Bērziņš.

2013. gadā kustībā iesaistījās skolas Apē, Alūksnē, Grobiņā, Liepājā, Lielvārdē, Valmierā, Talsu novadā un Gulbenes novada Tirzā. Kopumā aktivitātēs līdzdarbojās 1237 skolēni un 115 skolotāji. Šis bija jau otrais gads, kad skolēni blakus tik nepieciešamajiem mācību priekšmetiem kā matemātika, vēsture, dabas zinības vai valodas, varēja iegūt zināšanas par sabiedriskajām norisēm viņiem apkārt. Skolas projektu nedēļa ir lielisks veids, kā ieinteresēt bērnus, runāt ar viņiem un veicināt labdarības tradīciju nostiprināšanos.

"Labdarības skolu" audzēkņi, īstenojot savus projektus, parādīja bagātīgu izdomu un prasmi reaģēt uz sabiedrības dažādajām vajadzībām:

* Skolēni ar prieku veidoja saikni ar vecāko paaudzi. Ar sirsnību un rūpību tika gatavoti priekšnesumi, gādāts cienasts, klāts svētku galds, lai sagādātu sirmgalvjiem prieka pilnus brīžus. Kopīgi tika spēlētas galda spēles, gatavoti suvenīri, atklāti nūjošanas noslēpumi un pat pierakstīti sirmgalvju stāsti par agrākajiem laikiem.


* Jaunieši palīdzēja savai skolai. Tīrīja sniegu skolas pagalmā, mazgāja solus, atjaunoja klašu telpas, laboja grāmatas skolas bibliotēkā, papildināja skolas muzeja krājumus, dekorēja skolas gaiteņus un veica citus darbiņus. Tāpat vecāko klašu skolēni bija sagādājuši pārsteigumus mazākajiem un devās talkā, lai gatavotu putnu būrīšus vai kopīgi sportotu. Skolēni neaizmirsa arī parūpēties par dāvanu visiem skolas skolotājiem.


* Skolēni rūpējās par tiem, kas pieradināti. It īpaši jaunāko klašu skolēni čakli vāca barību meža dzīvniekiem un pašrocīgi gatavoja putnu būrus un barotavas, ko vēlāk izvietoja tuvējos parkos. Neizpalika arī dažādu ziedojumu vākšana un dzīvnieku patversmju apmeklējumi.


* Skolēni mācījās paši un uzzināto stāstīja citiem. Lietas, ko stāsta vienaudži, vienmēr atmiņā paliek labāk, nekā skolotāja teiktais. Pēc skolēnu iniciatīvas tika rīkotas makulatūras vākšanas akcijas, apgūta atkritumu šķirošana, runāts par drošību internetā, ceļu satiksmes noteikumiem, ekoloģiju un citām tēmām.


Palīdzēja saimniekiem lauku darbos, audzēja stādus skolas dārzam, izgatavoja pastalas deju kolektīvam, cepa cepumus, ko ņemt līdzi, ejot ciemos, gatavoja kartītes un suvenīrus labdarības tirdziņam un vēl daudz, daudz citu labu darbu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas