Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top desmitstūraina monēta

Tēlnieks Ivars Drulle, kura senču mājas atrodas Druvienā un kurās viņš saimnieko un strādā, ir mākslinieks vēl vienai kolekcijas monētai.
I.Drulle “Dzirkstele” stāsta, ka monēta vēl nekur nav redzama, bet viņš laikrakstam atklāj, kāda tā būs.

“Monēta šobrīd tiek kalta monētu kaltuvē. Tā ir veltīta Latvijas uzņēmējdarbības 25 gadu svinībām. 1991.gada rudenī tika dibināti pirmie Latvijas nacionālie uzņēmumi, tāpēc vairāki uzņēmēji vērsās Latvijas Bankā ar ideju veidot šādu piemiņas monētu un šī ideja tika akceptēta,” stāsta I.Drulle.

Grafisko dizainu vaido mākslinieks Paulis Liepa, bet I.Drulle izgatavojis telpisko modeli.

“Autori esam mēs abi,” norāda I.Drulle un piebilst, ka šī monēta būs interesanta ar to, ka tā nebūs apaļa, bet gan desmitstūraina. Tās forma atgādinās slīpētu dārgakmeni, tas līdzināsies briljantam.

Monēta sastāvēs no 25 skaldnēm, katra simbolizēs vienu gadu.

“Dažas skaldnes ir pulētas, dažas slīpētas, dažas raupjas - kā jau dzīvē. Monētas nomināls ir 5 eiro un uz tās būs rakstīts “Nacionālais uzņēmējs”. Monētas reversā būs iegravēts svītru kods, ko var noskenēt ar telefonu. To izdarot, telefonā atvērsies teksts. Kas tas ir par tekstu, priekšā teikt nevaru. Tikko Latvijas bankā redzēju izkaltu pirmo paraugu un varu teikt, ka monēta būs ļoti skaista - grozot to rokā, tā mirdzēs kā dārgakmenis,” atklāj I.Drulle.

Tagad viņš piedalās konkursā par jau nākamo monētu, kas būs veltīta Latgales Kongresa simtgadei (1917.-2017). “Latgales kongress bija ievērojams ar to, ka delegāti izvirzīja ideju izveidot vienotu Latvijas valsti, kas sastāvētu no Kurzemes, Vidzemes un Latgales. Kā zināms, katram novadam ir atšķirīga vēsture, bet kurš uzvarēs konkursā, vēl nav zināms,” saka I.Drulle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas