Top jauna izrāde “Marionetes” un koncerts “Ziemassvētku noktirne”

Režisors Viesturs Meikšāns šobrīd strādā pie diviem jaunievedumiem. 7.decembrī paredzēta pirmizrāde Valmieras teātrī, kas domāta intelektuālā teātra gardēžiem - zviedru režisora un rakstnieka Ingmara Bergmana luga "Marionetes". Režisors uzveduma žanru ir apzīmējis, ka tā ir skandināviska kamerspēle divos cēlienos.

I.Bergmana lugas, tāpat kā viņa scenāriji un filmas, ir dziļas cilvēka psiholoģijas studijas, kurās pagātne vienmēr ir līdzās tagadnei kā rēgs vai kā rakstura skaidrojums. Bet "Marionetes" reizē ir arī detektīvs, kuru nav iespējams atšķetināt, neiedziļinoties pagātnē un zemapziņā. Izrādē piedalās aktieri Imants Strads, Māra Mennika, Januss Johansons, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Mārtiņš Liepa, Ilze Lieckalniņa, Madars Zvagulis. Muzikālo noformējumu izrādei veido Mārtiņš Meiers.


Bet jau decembra vidū skatītājus svētku noskaņā Valmieras teātris gaidīs ar Viestura Meikšāna veidotajiem svētku koncertiem. Latviešu estrādes koncertuzvedums "Ziemassvētku noktirne" skatītājus iepriecinās ar divdesmitā gadsimta sešdesmito, septiņdesmito gadu latviešu estrādes dziesmām.


Retro kostīmos un dzīvās mūzikas pavadījumā, īsts dzīvesprieka un svētku sajūtas eliksīrs atmiņā atsvaidzinās sirdī vēl neaizmirstas melodijas, ko izpildīs Valmieras teātra aktieri un viesmāklsinieks Arnis Līcītis. Koncerta programmā būs padomju laika estrādes dziesmas, kuras sarakstījuši Aleksandrs Kublinskis, Edmunds Goldšteins, Ģederts Ramans un citi.


Abos uzvedumos V.Meikšāns strādā kopā ar scenogrāfu Reini Suhanovu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas