Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top jauni noteikumi 15

Gulbenes novada domē sagatavots projekts jauniem noteikumiem „Par pusdienu izdevumu segšanu Gulbenes novada vispārējās izglītības iestāžu un pirmskolas izglītības iestāžu obligātā vecuma bērniem, kuru ģimenes atzītas par trūcīgām”.

Par veco noteikumu atcelšanu un jaunu apstiprināšanu deputāti lems domes sēdē 25.augustā.

Noteikumu projekts paredz, ka brīvpusdienu pretendenti var būt Gulbenes novada bērnudārzu un skolu audzēkņi (obligātās izglītības vecumā) no trūcīgajām ģimenēm. Maksas apmērs pusdienām noteikts 0,55 latu apmērā izglītības iestādēs, kurās ēdināšanu nodrošina pašvaldība un 0,80 latu apmērā izglītības iestādēs, kurās ēdināšanu nenodrošina pašvaldība. Noteikumu projektā teikts: “Ja ģimenē ir bezdarbnieks darbspējīgā vecumā, pusdienu finansējuma piešķiršanai pārvalde var noteikt līdzdalību sabiedriskajiem darbiem.” Paredzams, ka skolās un bērnudārzos būs tāda kārtība – vecāki  iesniedz izziņas par trūcīgas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu, tad līdz nākamā mēneša 5.datumam dome sagatavo skolēnu sarakstu, kuriem piešķirtas brīvpusdienas.

Ceturtdien finanšu komitejā “Dzirkstele” bija lieciniece deputātu diskusijai šajā jautājumā. Deputāts Guntis Blūms ieminējās, ka negribētu brīvpusdienas piešķirt skolēniem, kuri smēķē. Izvērsās domu apmaiņa, vai šādu nosacījumu noteikumos var ieviest. Tūlīt pat arī tika uzsvērts, ka Bērnu tiesību aizsardzības likums aizliedz nepilngadīgajiem smēķēt un lietot alkoholu. G.Blūms, aizstāvēdams savu viedokli teica: “Smēķēšana dārgi maksā. Ja skolēns var atļauties pirkt cigaretes, tātad var arī samaksāt par pusdienām.” Viņa ideju aizstāvēja deputāts Normunds Audzišs, tomēr izteica bažas, vai to ir iespējams realizēt juridiski nevainojami. “Mēs esam tiesīgi to izlemt,” pie sava palika G.Blūms. Sveķu speciālās internātskolas direktors Aigars Lasis, kurš finanšu komitejas sēdē piedalījās kā klausītājs, skaļi pauda savu sašutumu – “bērnus nedrīkst sodīt ar neēšanu”.


Deputāts Nikolajs Stepanovs iebilda, kurš izkontrolēs to, vai brīvpusdienu saņēmēji smēķē. Turklāt, vai viņi pērk cigaretes vai pacienājas no citu pirktajām?


G.Blūms ironizēja: “Ja kāds iedeva cigareti, lai tam pašam palūdz vēl arī bulciņu.” “Latvijas valsts ir vispīpējošākā Eiropas Savienībā. Tiek organizētas ārzemju ekskursijas klasēm, kuras it kā nepīpē! Tad varam iedomāties, cik liela ir šī problēma! Bet vai mēs varam ar to cīnīties?” šaubas izteica N.Stepanovs.


Beidzot deputāti vienojās, ka vecākiem, kuru bērniem tiks piešķirtas brīvpusdienas, būs pašvaldībai jāgalvo, ka viņu atvases nesmēķē.

Deputāti arī diskutēja par to, ka ģimenēm pašvaldībā būs jāatstrādā brīvpusdienu piešķiršana skolēniem. Šāda nosacījuma nepieciešamību atbalstīja N.Stepanovs un klātesošie pagastu pārvalžu vadītāji. Stāmerienas pārvaldnieka Aināra Brezinska priekšlikums bija – katra atstrādātā stunda ir identiska vienai brīvpusdienau dienai. Domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska uzsvēra, ka noteikumos nepieciešamība atstrādāt brīvpusdienu piešķiršanu tomēr ir jāieraksta kā varbūtība, jo ir iespējamas arī tādas situācijas, kad ģimenē nav veselu vai darbspējīgu cilvēku, kuri to spēj veikt.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Ja kas

Skolā visi taču zina, kurš pīpē, kurš nē aiz skolas pakšķa. Kad pīmaņi atvelkas uz klasi, tad s,mirdoņa jūtama. Tāpēc laikam vajadzētu pīpmanim ļaut izvēlēties- ja tu pīpē, un nespēj atmest, tad pīpē vesels, bet brīvpusdienu tev nebūs!

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 21:40

bet

Es gan tik viennozīmīgi nevērtētu. ja ir nauda cigaretēm, kuras maksā - oi, oi, tad kāpēc kādam būtu jāmaksā par pīpmaņa pusdienām? Ir cita problēma - kā noteikt, kurš pīpē un kurš ne...

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 12:01

$$$

To jau tikai Gulbenes novada deputāti var izdomāt-ja smēķē brīvpustdienas nepienākas.Jūs paliekat smieklīgi.
Laikam savādāk bērnus nespējat piesaistīt? Nu nekas vismaz trūcīgo personu bērni Jums tiks.Kaut gan arī trūcīgo personu bērni ies mācīties uz citu novadu un ar to nemaz nebūs zaudētāji. Piekrītu Laimai- piemēram Cesvaines novads ne tikai vedīs bērnus katru dienu,bet arī paši piedāvā brīvpustdienas no skolai saziedotajiem līdzekļiem-tā lūk.

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 08:50

Lapsiņa

Redzi nu! Balvu baseinam nauda atrodas, bet bērniem brīvpusdienām ne. Kauns un negods domes deputātiem. paši vien putru ievāra.

pirms 8 gadiem, 2011.08.26 08:06

eeee

Ko Jūs tur šķirojat bērnus trūcīgais - bagātais, smēķētājs - nesmēķētājs. Es par to, lai visiem bērniem būtu brīvpuzdienas! Un nestāstiet, ka naudas novadam nav.

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 22:11

zum, zum

Manā skolas laikā, pirms vairāk kā trīsdesmit gadiem , kolhozs deva brīvpusdienas, bet tās pašām bija jāstrādā biešu vagās , govis ganot utt.
Ķīniešiem esot tā sauktā austrumau gudrība: "Ja bagātnieks neliks saviem bērniem strādāt, mazbērni būs ubagi".
Bet mēs jau labāk dzīvojam pēc amīšu " dzīves principiem", savas tautas dzīves dziņas esam pavisam aizmirsuši ... nu ko - uz priekšu- kādi strādās, kādi imitēs darbu un vesels bars parazitēs ...

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 09:25

Laima

Ai, ai, ai! Re kā notiek! Mazās skolas nolikvidējāt ar cerību, ka mazo skolu skolēni dosies uz vietējām lielākām skolām,bet dzīvē notiek citādi. Jūs nespējat nodrošināt skolas ar skolēnu autobusiem, gadījumā, ja skolēni vēlētos doties uz pilsētas skolām, kaimiņu novadam, gan ir autobuss ar ko bērnus aizvest un atvest uz skolu. Tagad jālieto represijas pret maznodrošinātiem, lai noturētu skolēnus savā novadā, bet par to arī blakus novadā ir padomājuši.Vecāki, nebīstieties sūtīt bērnus uz citiem novadiem, tur par jūsu bērniem parūpēsies,nevis kā pie mums. Mums tikai stadionus un sporta zāles vajag, nevis domāt par ģimenēm un it sevišķi par bērniem. Protams arī deputātiem savu labumu vajag, tāpēc jau arī tādi lēmumi tiek rosināti.Labāk domājiet par darba vietām. Labāk sadarbojieties ar kriminālo Lembergu,tam ir viss. Lūk, atkal ceļ jaunas ražotnes un viss notiek!

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 08:22

Lepns bez gala

Latvijas valsts ir vispīpējošākā Eiropas Savienībā.
------------------------
Vismaz ir ar ko lepoties Eiropā, vai ne latvieši?

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 00:09

Atbalstu deputātu!

Deputāts Guntis Blūms ieminējās, ka negribētu brīvpusdienas piešķirt skolēniem, kuri smēķē. /// Atbalstu šo deputāta ierosinājumu! Ja skolēns ir tik truls (vai dzērājs fāters būs tā atspārdījis?), ka pats nesaprot, ka mācibas skola nav savienojamas ar smēķēšanu, tad vnk jāveic radikāli soļi!
Ārzemēs vājprātīgi brīnās, ka Latvijā notiek pat konkurss "Nesmēķējošā klase" 6.-7.klašu skolēniem, tā cenšoties Latvijas trulajiem skolēniem ieskaidrot, ka viņi atrodas skolā, kur smēķēšana nav savienojama ar mācībām un lai atgādinātu par smēķēšanas kaitīgumu veselībai.

pirms 8 gadiem, 2011.08.25 00:07

333

Ja pieker dzeruma vai ja pipe jaliek vecakiem sodu maksat. Bet ko no ta truciga panemsi, lielakai dalai pat analizes sudigas. Bet atstradat tas ir normali.

pirms 8 gadiem, 2011.08.24 20:59

būtu jau paši ievērojuši likumus un tos 10m no ieejas durvīm Domē pagājuši, tad tik pīpojuši.....

pirms 8 gadiem, 2011.08.24 17:36

xXx

Galigs stulbums nav pat ko komentet laikam kadas smadzen suna pardevis tirgu :@

pirms 8 gadiem, 2011.08.24 16:16

xxl

Par pārkāpumu nedrīkst sodīt divreiz.Ja bērns ir pieķerts smēķējam,tad vecāki maksā sodu.Tad vēl nedosim ēst??
Brezinskis gribēja gan-darbaspēks par 0.55 santīmiem stundā!!!!???

pirms 8 gadiem, 2011.08.24 15:11

Vietējās ziņas