Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top jauns tūrisma produkts 2

Biedrība „Sateka" kopā ar Daugavpils un Ilūkstes novadu, kā arī ar Varēnas un Ignalinas reģiona vietējās rīcības grupu no Lietuvas, ir iesaistījusies starptautiskā projektā „Sēņu ceļš", lai izstrādātu jaunu tūrisma produktu starp Latvijas un Lietuvas reģioniem.

„Sēņu ceļa ideja sākās Varēnā, kas ir slavena ar saviem ikgadējiem sēņu festivāliem un plašiem sēņu pārstrādes uzņēmumiem. Izraugoties šo dabas velti, tiks veidots jauns tūrisma produkts - sēņu ceļš Gulbene - Daugavpils - Ignalina - Varēna. Tajā paredzētas sešas dažādas aktivitātes.

 

Par aktivitāti „Sēņu folkloras mantojuma darbnīca" ir atbildīga biedrība „Sateka"", stāsta biedrības „Sateka" koordinatore Daiga Gargurne. Minētajā aktivitātē ir paredzēts apkopot vietējo folkloru par sēnēm, septembrī organizēt folkloras mantojuma četru dienu darbnīcu Rankas pagastā, kurā piedalīsies vismaz 48 dalībnieki no projekta sadarbības partneriem. Paredzētas arī vēl citas praktiskas nodarbes.

 

Par aktivitāti „Sēņu eko darbnīca" gādās daugavpilieši un ilūkstieši. Tiks apkopota informācija par sēnēm, apmācīti meža gidi. Ignalinas reģions organizēs „Sēņu kulināro darbnīcu", bet Varēnas reģions - „Sēņu mājamatniecības darbnīcu". Tās mērķauditorija būs mazie uzņēmēji un mājražotāji, kuri jau pārstrādā vai vēlas uzsākt sēņu pārstrādi. 2014.gada oktobrī projektā trīs valodās tiks izdota arī sēņu kulinārā mantojuma grāmata 2000 eksemplāros.

 

„Lai izdevumu, kura izstrādes procesā piedalīsies visi sadarbības partneri, padarītu košu, tiks izsludināts arī zīmējumu un fotogrāfiju konkurss skolēniem un jauniešiem. Konkursa galvenā tēma būs sēņu pagatavošanas recepšu ilustrācija. Grāmatā būs ievietots arī tūrisma maršruts Sēņu ceļa garumā, kā arī informācija par piedāvātajām iespējām tūristiem. Viss būs saistīts ar sēnēm, piemēram, pat norādītas labākās sēņošanas vietas," stāsta D.Gargurne.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas