Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Topošajiem autovadītājiem būs izvēles iespējas 10

Ar septembri vadīšanas eksāmenu varēs kārtot arī ar auto, kam ir automātiskā pārnesumkārba
Nākamajam autovadītājam turpmāk būs iespēja izvēlēties autovadīšanas eksāmenu kārtot ar automašīnu, kam ir manuālā vai automātiskā pārnesumkārba.

Līdz šim autovadīšanas eksāmenu varēja kārtot tikai ar manuālo pārnesumkārbu, taču jau ar septembri vadīšanas eksāmenu varēs kārtot arī ar automobili, kurš aprīkots ar automātisko pārnesumkārbu. Tiesa, to pagaidām varēs izdarīt tikai Ceļu satiksmes drošības direkcijas Rīgas nodaļā. Vai šāda iespēja ar laiku tiks piedāvāta arī reģionālajās direkcijas nodaļās, rādīs laiks un pieprasījums pēc šāda eksāmena kārtošanas, skaidroja direkcijas Sabiedrisko attiecību nodaļā. Norādīs vadītāja apliecībā

Topošajiem autovadītājiem gan ir arī jāņem vērā - ja eksāmens būs nokārtots ar automātisko pārnesumkārbu, to norādīs pēc eksāmena nokārtošanas izsniegtajā vadītāja apliecībā, kas personai dod tiesības vadīt tikai šādi aprīkotus transportlīdzekļus. Ja autovadītājs ar laiku pārdomās un vēlēsies paplašināt savas vadītāja tiesības, lai varētu braukt arī ar mehānisko pārnesumkārbu, nāksies papildus atkal kārtot autovadīšanas eksāmenu (bez autoskolas kursu apmeklēšanas) un apmainīt vadītāja apliecību.

Pareizs lēmums

SIA "Gulbenes autoapmācības centrs" direktors Imants Zvirgzdiņš uzskata, ka šis ir pozitīvs lēmums.

"Daudziem vadītājiem nemaz nepatīk braukt ar auto, kam ir manuālā pārnesumkārba. Ļoti labi, ka ir radīta iespēja kārtot eksāmenu ar automašīnu, kam ir automātiskā pārnesumkārba. Ja tomēr pēc tam ir nepieciešamība braukt ar auto, kam ir manuālā pārnesumkārba, ir tikai jānokārto braukšanas eksāmens," saka I.Zvirgzdiņš.

Arī SIA "Gulbenes Auto - moto" direktors Vilhelms Sniedzāns atzīst, ka iespēja ļaut kārtot vadītāja braukšanas eksāmenu ar automātisko pārnesumkārbu ir pareizs un tālredzīgs lēmums.

"Domāju, ka daudziem autovadītājiem tas atvieglos iespēju iegūt vadītāja apliecību. Šāda mašīna visu dara pati, vadītājam nav jādomā, ka jāslēdz pārnesumi. Gulbene mums ir samērā maza pilsēta, taču lielās pilsētās ir ļoti jākoncentrējas transportlīdzekļa vadīšanai. Uztraukums daudzas situācijas sarežģī. No drošības viedokļa braukt ar auto, kam ir automātiskā pārnesumkārba, ir labāk. Domāju, ka ir jārod iespēja šādu eksāmenu kārtot ne tikai Rīgā, bet arī citās vietās Latvijā, iespējams, pat topošais autovadītājs to varētu darīt arī ar savā īpašumā esošu automašīnu. Arī mēs autoskolā apdomāsim iespēju iegādāties automašīnu ar automātisko pārnesumkārbu, protams, tas būs atkarīgs no pieprasījuma," saka Vilhelms Sniedzāns.

Mainīs arī eksāmenu auto

Jāpiebilst, ka pašlaik braukšanas eksāmenos vēl tiek izmantoti 2008.gada izlaiduma "BMW 118", bet no jūlija vidus līdz augusta beigām visā Latvijā pakāpeniski tie tiks nomainīti pret "VW Golf 6" automašīnām. Viens no visiem "VW Golf" eksāmena transportlīdzekļiem, kas atradīsies Rīgā, būs ar automātisko ātrumkārbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

kloķis

Visi jaunie auto nāk ar automātisko pārnesumkārbu... tākā pēc gadiem 5-10 visi brauks ar automātu....

pirms 8 gadiem, 2011.07.28 19:14

veča

ja prot braukt,nekādu problēmu nav.var braukt ar abām kārbām.ja neprot ,tad jefiņi.

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 19:51

janka

pag,kapec jasledz un jabut sajegai kura bridi un kura roba likt ja cilveks brauc ar automatu.saproti tu nekadigi nevari saprast ka ir mashinas ar automatisko karbu un tas karbas nemaina katru dienu no vienas uz otru.žiguļu laiki ir beigushies,un ja kapec man japerk ar parasto karbu ja mierigi braucu ar automatu.

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 14:38

jankam

lieta ir tāda ,ka pietiek ar pāris rievām smadzenēs lai iebakstītu aut.kārbas kloķi vajadzīgajā pozīcijā, bet es esmu redzējis un dzirdējis,ar kādām grūtībām daudziem "pielec" kurā mirklī un laikā ir jāieslēdz vajadzīgais pārnesums "gaņģenē" meh.kārbai.Un vēl,lai pārslēgtu ātrumus meh.kārbai nevajag novērsties no ceļa,pretējā gadījumā jums cienītais "NU GAN" būtu vēlreiz jāiziet braukšanas apmācība,vai vienkārši jāizvairās no sēšanās pie auto stūres.

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 13:14

janka

es ta ari neiebraucu,te viens raksta ka iemacis ar automatu tad nekas nav jadara.tad sanak ja visu laiku rausti to stieni pa vidu sedekliem tad ta ir braukshana,bet ja visu uzmanibu velti celam un nekas nav jarausta tad ta nav braukshana.
laikam jau dazs doma ka karbas pec izmainas celu sat not,bet ta nav.noteikumi ir tie pashi.

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 12:21

nu gan

manuprāt,m būtu jāmāca ar abām kārbām braukt, jo - ja iemācīsies tikai ar automātisko, kur nekas nav jādara, bet sanāks tā, ka jābrauc ar mehānisko, ko tad?

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 11:01

veča

varbūt mani apmācīja arī pat sliktāk.nestrīdos.bet tagad ir daudz daudz vairāk mašīnu.un vajadzētu būt daudz sagatavotākiem .jo cieņas uz ceļa nav nekādas,kur nu vēl internetā.kam krutāka mašīna,tam taisnība.tevi nepazīstu,bet izskatās,ka uz ceļa gan mums nevajadzētu satikties.

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 10:49

VEČAI

lOOSERE, kas ir, a ko kļačka? Tevi šausmīgi savādāk kursos apmācīja???? Tikai nevajag d.....

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 10:28

veča

nu nezinu gan....daži jaunie jau tā nav sagatavoti satiksmes plūsmai.būtu labi pat,ja eksāmens būtu jākārto gan ar tādu,gan ar tādu kārbu.varbūt būtu jāapzīmē jaunie ar kādu īpašu zīmi,lai cit var uzmanīties.Agrā tā buja,zaļa lapa.tagad gan tas skaitās cilvēktiesību pārkāpums.kaut gan pavisam veci brauc kā pavisam zaļie,ko tur dar;it.

pirms 8 gadiem, 2011.07.27 08:53

Vietējās ziņas