Tradicionāli palielinās pieprasījums pēc olām 1

Gulbenes veikalos palielinājies pieprasījums pēc olām. Cilvēki laikus jau nedēļu pirms svētkiem sākuši gatavoties Lieldienām. 

SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris “Dzirkstelei” saka, ka, vērojot pircēju paradumus, Gulbenē tāpat kā visā Latvijā situācija esot līdzīga, līdz Lieldienām palikušas pāris dienas un olu pārdošanas apjomi veikalos vēl nav sasnieguši savu maksimumu.

Lai gan ierasti uz Lieldienām strauji pieaug pieprasījums pēc baltām vistu olām, vairāk pirktas tomēr ir brūnās olas. Tāpat pircēju uzmanība gan pērn, gan jau tagad, dažas dienas pirms svētkiem, tiek pievērsta majonēzei, un pircēju groziņos tā parādās arvien biežāk. Ierasti uz svētkiem pieaug arī dažādu olu krāsu, etiķešu, uzlīmju un dekoru pārdošanas apjomi. Tradicionāli Lieldienās pieaug arī sīpolu pārdošanas apjomi, jo iedzīvotāji pieraduši olas krāsot sīpolu mizās. 

Lielveikalā “Beta” “Dzirkstele” noskaidroja, ka olas pērk labi, bet lielākais pieprasījums pēc olām sagaidāms tieši 2., 3. un 4.aprīlī, īsi pirms pašiem svētkiem. Tā kā liela daļa iecienījuši olas krāsot sīpolu mizās, tad, kā novērots “Betā”, sīpoli nevis tiek vairāk pirkti, bet gan tiek nolupinātas sīpolu mizas. 

Savukārt “Elvi” veiktajā pircēju aptaujā par iepirkšanās paradumiem Lieldienās noskaidrots – iegādājoties svētkiem olas, katram trešajam ir būtiski, lai tās būtu baltas vai vietējās izcelsmes olas.

Daudzi olas iegādājas pie iedzīvotājiem, kuri tur vistas gan pilsētā, gan laukos, bet tad esot jārēķinās, ka maksa par desmit olām esot vidēji pat uz pusi dārgāka nekā veikalā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pārsteigts

Un Jāņos palielinās pieprasījums pēc siera, ziemassvētkos pēc piparkūkām.

Ja nav par ko rakstīt, tad varbūt nevajag vispār.

pirms 6 gadiem, 2015.04.05 11:21

Vietējās ziņas