Traktortehnika: pietiks ar vienu apliecību

Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas Ceļu satiksmes likumā paredz, ka ar 2009.gada 1.janvāri tiks izsniegta viena veida traktortehnikas vadītāja apliecība ar tehnikas veidu sadalījumu astoņās kategorijās.

"Šobrīd vēl nav skaidrs, kāda izskatīsies jaunā vadītāja apliecība, bet, iespējams, tā būs līdzīga autovadītāju apliecībai," stāsta Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Gulbenes rajona nodaļas vadītājs Indulis Briedītis.

 

Vadītājus uztrauc, vai tāpat kā 1993.gadā atkal masveidā vajadzēs mainīt vadītāja apliecību. I.Briedītis skaidro, ka satraukums ir nepamatots, jo uz vadītāju apliecībām ir norādīts derīguma termiņš - desmit gadi.

 

"Šobrīd apliecības nomaiņa ir lētāka, nekā tā būs 2009.gadā, jo tāpat kā Ceļu satiksmes drošības direkcijā, arī mēs izgatavosim vadītāja fotogrāfiju un pašu apliecību uz vietas," viņš piebilst.

 

Traktortehnikas vadītāja iemaņas vairs nevarēs apgūt pašmācībā. Ar 2009.gada 1.janvāri būs jāmācās kursos.

 

"Tas nozīmē, ka kaimiņš kaimiņu vai tēvs dēlu apmācīt vairs nevarēs, jo traktortehnika kļūst arvien modernāka," uzsver I.Briedītis.

 

Rajonā šādus kursus organizēs Jaungulbenes arodvidusskola, savukārt Rankas arodvidusskola specializējusies meža tehnikas vadītāju skološanai.

 

25.augustā beidzās traktortehnikas tehniskās apskates.

 

"Ja skati vēlas iziet ārpus grafika, tad tas ir speciāls izsaukums, tāpēc pie summas, kas jāmaksā par skati, vajadzēs pieskaitīt ceļa izdevumus. Maksa par katru kilometru noteikta 0,35 lati. Izmantojot speciālu datorprogrammu, mums iespējams atklāt, kurš traktortehnikas vadītājs nav atrādījis traktoru, kā arī ieiet jebkurā teritorijā, lai pārbaudītu, vai izieta skate," brīdina I.Briedītis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas