Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tranšeju aizbērs vasaras beigās 2

Autobraucēji ievērojuši, ka jau ilgāku laiku posmā no Stāmerienas pagrieziena līdz Pogupei autoceļa Gulbene – Balvi vienā pusē pilnībā nav aizbērta tranšeja, kas radusies, izņemot veco sakaru kabeli.

“Rakšanas atļauja nevajadzīgo sakaru kabeļu demontāžai ir izsniegta un ar mums saskaņota. Ir noteikums, ka darbu veicējam šī vieta bija jāsakārto. Man ir zināms, ka dažās vietās tranšeja atrodas arī ārpus nodalījuma joslas,” stāsta valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters.

Viņš ir sazinājies ar darbu veicēju SIA “Latglavenergo” atbildīgo personu A.Paulicānu, kurš paskaidrojis, ka privātās zemes īpašnieks ir lūdzis šobrīd atstāt neaizbērtu tranšeju, jo viņš tur vēlas ievietot drenu, lai novērstu tīruma applūšanu pavasaros. Kad saimnieks būs ielicis drenu, tad darbu veicējs sola vasaras nogalē tranšeju aizbērt.

“Notikusi darbu veicēja savstarpēja vienošanās ar zemes īpašnieku, jo tranšeja, kas atrodas tuvāk Stāmerienas pagriezienam, iziet ārpus ceļa nodalījuma joslas. Esot arī vēl citas atsevišķas vietas, kur sakaru kabeļa izņemšana vēl nav pabeigta. Līdz vasaras beigām vai rudens sākumā arī šis darbs tiks pabeigts,” piebilst L.Aumeisters.

Neizmantotie sakaru kabeļi tiek demontēti tādēļ, lai ar tiem nenotiktu nelikumīgas darbības, jo esot cilvēki, kuri, patvaļīgi demontējot vecos kabeļus, var sabojāt kādu funkcionējoši nozīmīgu kabeli.

“Zeme, uz kuras ir izrakta tranšeja, ir privātīpašums, kas ir iznomāts. Pavasaros šī vieta līdzinās slīkšņai, tāpēc nomnieks uzskata, ja tagad tranšeja tiks aizlīdzināta, tad tiks izbraukāta teritorija, kur ir paredzēts pļaut sienu. Nomnieks sola, ka tad, kad būs nopļauts siens, viņš tranšejā ievietos drenu un tranšeju arī pats aizbērs, tādējādi kaut daļēji mēģinot ūdeni, kas pļavu jau ir pārpurvojis, aizvadīt uz Pogupi, jo minētajā teritorijā vairs, kā vajag, nestrādā meliorācijas sistēma. Pavasaros tīrumā parasti apmetas pirmie gulbji un zosis,” saka Stāmerienas pagasta pārvaldes darbiniece Gaida Vīksniņa.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

racējs

vai tad rakt bez Būvvaldes saskaņojuma varēja????????

pirms 4 gadiem, 2016.06.08 10:33

notiek parasti tā

Tranšeju aizbērs nākamajā dienā,kad tur kāds būs nolauzis kaklu un nosities.

pirms 4 gadiem, 2016.06.09 06:56

Vietējās ziņas