Transporta ir tikpat daudz, bet lieto taupīgāk 13

Nosakot stingrākas prasības pašvaldības transporta lietošanā, Gulbenes novada dome mēnesī ietaupa vidēji līdz
30 000 kilometru, kas netiek nobraukti.

”Darbiniekiem ir jāsaprot, ka reiz ir jāizkāpj no komforta zonas! Ja visu  pielāgos, apsmadzeņos un plānoto paveiks pa ceļam, darba interesēs nevienam neko neaizliegs. Agrāk bija pierasts, ka no punkta A desmit reizes varēja braukt uz punktu B. Bet, ja brauc pa apli un maršrutā visu izdara, nav nekādu pretenziju, ja pa ceļam kaut kur piestāj arī privātām vajadzībām. Tad tas nesadārdzina braucienu ne par vienu kapeiku!” “Dzirkstelei” saka novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Zintis Skopāns. 

Iepriekšējos sasaukumos bijuši brīži, kad novada domes administrācijas tuvumā nebija atrodama gandrīz neviena darba mašīna. Tagad nekad tā vairs neesot.

Z.Skopāns arī uzsver, ka viss domes transports ir aprīkots ar globālās pozicionēšanas sistēmu (GPS). “Tagad, ja kādam rodas šaubas par pašvaldības transporta izmantošanas lietderību, var vērsties novada domē. Varam veikt pārbaudi un visu noskaidrot, vai konkrētajā gadījumā automašīna patiešām atradusies tur, kur saka cilvēks, un, ja tā, varam arī noskaidrot, kāpēc automašīna tur ir atradusies,” saka Z.Skopāns.

Pēc GPS varot pārbaudīt pat katras darba automašīnas atrašanos nakts laikā. Nakts stāvvietas ir stingri noteiktas. Lielākajai daļai administrācijas transporta naktī stāvēt ir paredzēts pie novada domes, pārvalžu transportam – pie pārvaldēm. “Stāvvietas ir noteiktas ar rīkojumu. Nedrīkst būt citādi, kā ir noteikts rīkojumā,” uzsver Z.Skopāns.

Taču ir pieļaujami izņēmuma gadījumi. Piemēram, ja, braucot no Rīgas, komandējuma ceļš uz automašīnas stāvvietu ved gar domes darbinieka mājvietu, ir atļauts palikt mājās un ar dienesta automašīnu uz darbu braukt nākamajā rītā. “Tas funkcionē,” saka Z.Skopāns.

  Fakti
◆ Gulbenes novada domei ir 81 transportlīdzeklis: 12 piekabes transporta kravas kastes, 1 kravas transporta pašizgāzējs, 2 kravas speciālie ugunsdzēsēju auto, 11 pasažieru autobusi, 3 kravas transporta furgoni, 12 vieglie pasažieru auto, 1 vieglais speciālais izolators, 1 kravas transporta kaste, 38 vieglie plašlietojuma auto.

◆ Pusgada laikā Gulbenes novada domes transporta vienību kopējais skaits nav mainījies.

◆ Pie jauna auto drīzumā tiks arī Gulbenes jauniešu centrs “Bāze”. Centram automašīna bija arī agrāk, bet tā ir norakstīta un noņemta no uzskaites. Automašīna nepieciešama iestādes funkciju pildīšanai. Piemēram, šobrīd aktīvi tiek strādāts pie mobilā jauniešu centra, kas paredz aktivitātes Gulbenes novada pagastos, kur atsevišķa jauniešu centra nav.

◆ Automašīna “Volvo”, ar kuru agrāk brauca iepriekšējais novada domes vadītājs, pašvaldības autoparkā joprojām ir, bet izmanto reti.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

?

Kad tiks ieviesta kārtība pašvaldības uzņēmumos - "Gulbenes autobuss", "Gulbenes nami" utt. ?

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 09:03

vanna

ir ir, laugaļa prēmiju viņam

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 12:23

Par veiksmi

Lieliski, Vējiņa kungs! Lai Jums tā veicas visās lietās! Par auto "Bāze" - uzreiz vajadzēja teikt, ka vajag braucieniem uz pagastiem, nevis pamatot ar afišu izlīmēšanu.

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 11:03

Zane

Jā, visu cieņu Vējiņa kungam! Beidzot kārtība! Nevis vizinās ar darba auto visur, kur vien vēlas!

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 11:23

?

Kurš ir redzējis, ka pagastu pārvalžu auto pa nakti stāv pie pārvaldēm?

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 11:51

Viedoklis

Vajadzēja padiskutēt par jauniešu centra "Bāze"automašīnas vajadzībām. Lielos naudas apmēros afišu izvadāšanai, ļoti pamatots un gudrs iemesls automašīnas iegādei ????

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 12:57

zutis

Sakārtošana sākās jau pirms Vējiņa, tā, ka nevajag visus nopelnus piešķirt tikai šim cilvēkam.

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 17:54

Es

To ieviesa Vējoņa kungs,peldi vien Zuti ezerā un pameklēt citas dūņas.

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 18:12

Pedālis

Interesanti.. Pagastu autobusus nodeva Gulbenes autobusam, bet transportlīdzekļu skaits nav samazinājies... Hmm.. Neloģiski. Un ietaupīts jau nav ar GPS palīdzību, bet uz mūsu - pašdarbnieku un arī skolnieku rēķina - tos (pēdējos) pārvadā Gulbenes autobuss par zelta km cenu.. Visā novadā salasās daudz km skolnieku reisos.. Bet tas jau visiem nav jāzin, stāstam tikai to, kas labāk izklausās..

pirms 3 gadiem, 2018.03.26 21:14

Bremžu pedālim

"Gulbenes autobuss" ir pašvaldības uzņēmums. Pagastu busi nonāca vienotā pārraudzībā, bet skaits jau no tā nemainijās.

pirms 3 gadiem, 2018.03.27 14:20

Vietējās ziņas