Trauma, tīrot neizslēgtu zāles pļāvēju

Kāds 34 gadus vecs vīrietis Daukstu pagastā sestdien, 26.jūlijā, traumējis trīs pirkstus, tīrīdams neizslēgtu zāles pļāvēju. Cietušo ātrās palīdzības brigāde nogādājusi Balvu slimnīcā.


“Vidzemē šis nav pirmais šāds gadījums. Vēlreiz gribas atgādināt: pirms sākat tīrīt zāles pļāvēju, pārliecinieties, ka tas ir izslēgts. Šajā gadījumā cietušais, par laimi, ir ticis sveikā vēl ar vidēji smagiem ķermeņa bojājumiem,” “Dzirkstelei” saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece medicīnas un operatīvajos jautājumos, ārste Sniedze Bračka.


Savukārt Jaungulbenes pagastā piektdien, 25.jūlijā, kāds 71 gadu vecs vīrietis ir cietis no vairākiem iršu dzēlieniem, kas izraisīja vidēji smagu alerģisku reakciju. Arī šis pacients tika nogādāts Balvu slimnīcā. S.Bračka uzsver, ka karstajā laikā insektu dzēlieni ir bieži alerģijas izraisītāji. Jāuzmanās, ne tikai no tiešiem lapseņu, iršu vai bišu uzbrukumiem, bet arī uzmanīgi jāseko, vai, piemēram lapsene nav iekritusi dzērienā. Gadoties, ka cilvēks norij dzeramo kopā ar visu insektu, kas pēc tam izraisa ļoti nepatīkamas alerģiskas reakcijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas