Traumatiskais ceļš uz darbu 6

Rūpnieciskās šūšanas firmas "Nienhaus & Lotz Lettland" vairāk nekā 170 strādniekiem Gulbenē, kuriem darbs ir organizēts maiņās, krēslas stundas gājiens uz darbavietu vai mājās no tās kļūst par izturības pārbaudījumu, "Dzirkstelei" stāsta kāda šā uzņēmuma darbiniece. Nesen, tumsā iedama mājās no darba, viņas kolēģe šajā ceļa posmā izmežģījusi kāju.

"Gulbenē ielas posms no Ceriņu ielas līdz šūšanas fabrikai vienmēr ir bijis tumšs, bet pašlaik tas vispār palicis bez gaismas. Vai tiešām tā paliks līdz nākamajam gadam, kad solīta Draudzesskolas ielas rekonstrukcija un apgaismojuma sakārtošana? Cik mūsu fabrikas darbiniekiem pa to laiku vēl būs jācieš? Bijuši arī vairāki gadījumi, kad strādnieces šajā tumšajā ielas posmā lauzušas kājas!" stāsta fabrikas šuvēja.  

Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns "Dzirkstelei" skaidro, ka Draudzesskolas ielā pušu ir kabelis. Kurā konkrētajā vietā tas ir noticis, esot grūti pateikt, jo tas ir tehniski sarežģīti. Tā kā šogad visi līdzekļi pilsētas ielu apgaismojuma sakārtošanai ir izlietoti, vienīgā iespēja ir atteikties no pilsētas centra izgaismošanas Ziemassvētkos, novirzot naudu Draudzesskolas ielas sakārtošanai, taču tādā gadījumā par to būtu jālemj pašvaldības atbildīgajiem darbiniekiem, skaidro J.Aleksāns.

 

Viņš tiem, kuri iet kājām pa Draudzesskolas ielu, iesaka ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kuri paredz: "Diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jālieto gaismas atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai jātur rokā iedegts lukturītis."

 

J.Aleksāns piekrīt, ka cilvēku plūsma šajā ielā ir vērā ņemama, taču autovadītāji nav sūdzējušies par nepietiekamu apgaismojumu Draudzesskolas ielā.

 

Pašvaldībā "Dzirkstele" arī noskaidroja, ka Draudzesskolas ielas rekonstrukcijas būvdarbiem izsludinātais iepirkums ir beidzies 4.oktobrī, tomēr par rezultātiem vēl ziņu nav. Pirmoreiz iepirkums tika izsludināts 30.jūlijā, taču 14.septembrī iepirkuma dokumentos tika izdarīti grozījumi un par 10 dienām tika pārbīdīts termiņš, līdz kuram pašvaldībā gaidīja pretendentu pieteikšanos. Paredzēts, ka iecerētie būvdarbi ir jāveic līdz 2014.gada 30.septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

aizvakt domes kungus

Malacis Aleksans!Redzams, ka pilnigi nosplauties par cilvekiem, ka tik pasam kabatas pilnas!Kas-galvenais ir pilns parks suda rotajumu, lai kungiem pie domes smukaks skats pa logu, neka cilveku drosiba un vispar pamatlietu sakartosana pilseta??????Nu ja, te jau gadu no gada svarigak miljons spuldzisu 2 menesus no vietas struklakas parka dedzinat un skiest naudu.

pirms 8 gadiem, 2012.12.05 20:09

Zinātājs

1. Tas posms nav nemaz tik liels, lai būtu tehniski grūti noteikt, kur tas kabelis ir pušu !
2.Kurš autovaditājs sūdzesies par nepietiekamu apgaismojumu? Pilnīgas muļķības !
3.Ja vien pašas strādnieces nevilkos pa visu ielu izpletušās, tad kājas nemežģītu un arī mašīnas varētu samainīties, nav ko vilkties pa visu ielu kolonā pa trīs vai pat vairāk... 4.nopērkat lukturīti, negaidat brīnumu, kad Gulbenes deputāti sāks kaut ko domāt...

pirms 8 gadiem, 2012.12.03 18:25

breds

Normāls Led lukturītis maksā 5 latus, kalpos ilgi un noderēs saimniecībā.
kājas tur daudzām ir līkas no pārmērīga seksa, nevajag tautu muļķot.

pirms 8 gadiem, 2012.12.03 17:46

Aleksānam

1. ja mašīna brauc ar ieslēgtām gaismām, vai autovadītājiem ir iemesls sūdzēties.
2. vai ir zināma vēl kāda iela novadā, kur 2x dienas tumšākajā laikā cilvēku kustība ir lielāka.
3. vai ir zināms , cik izmaksā vienkārša kabeļa salabošana, ja ir vēlēšanās to darīt.
4. pēc kādiem kritērijiem tiek izvērtēta darbu izpildes secība pilsētā, ja viena bojāta kabeļa savešana kārtībā tiek pielidzināta pilsētas centra izgaismošanai Ziemassvētkos.
5. kurš ir atbildīgs par iepirkuma organizēšanu. Tautai jāzina savi varoņi.

pirms 8 gadiem, 2012.12.03 15:50

www

Smiekli nak,visi lidzekli apgaismojumam iztereti,butu kaut beidzot parka laternas savedusi kartiba,savadak ka ista dzerevnnja,parks gandriz centra,bet sajuta,ka ej pa dzilu mezu,ipasi ziemas laika,kad atri paliek tums un cilveki daudz parvietojas pa to,brinums ka tur vel nelauz neviens kajas,pie tam blakus divas skolas un berni ari daudzi parvietojas pa parku.

pirms 8 gadiem, 2012.12.03 10:47

Līva

"...taču autovadītāji nav sūdzējušies par nepietiekamu apgaismojumu Draudzesskolas ielā". - tas pilnīgi netbilst patiesībai, par šī ielas posma sakārtošanu ir iedzīvotāji griezušies pašvaldībā, ka pārsvarā paliek bez ievērībās. Ziemā bez tā, ka šajā posmā nav apgaismojuma, ir vēl viena problēma - iela netiek pietiekami labi tīrīta. Braucot ar mašīnu laikā, kad cilvēki iet no darba vai uz darbu 2 mašīnām samainītie praktiski ir neiespējami, šķiet, tā nav vienvirziena iela. Ja pašvaldībai ir finansiāli neiespējami sakārtot apgaismojumu,tad varbūt var atrast līdzekļus notīrīt ielu pietiekamā platumā, lai var pārvietoties gan kājām , gan ar auto.

pirms 8 gadiem, 2012.12.03 08:50

Vietējās ziņas