Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trim pilīm jau ir pamati un sienas

Gulbenes novadā top interesants tūrisma apskates objekts. Tas ir Latvijas viduslaiku piļu parks, kas tiek veidots Galgauskas pagasta Daiļa Kadiļa lauku mājās "Ozoldruvas".

Pašlaik Vecgulbenes, Raunas un Ikšķiles pils baznīcai ir ielikti pamati un daļēji uzbūvētas sienas, līdz ar tajā brīdī tās vairāk atgādina pilsdrupas. Pilnībā izstrādātie pils maketi atainos piļu izskatu.

 

"Doma ir uzbūvēt visu Latvijas, kā arī Igaunijas piļu maketus vienuviet. Tas būtu izglītojoši skolēniem un citiem interesentiem, proti, atbraucot, vienā vietā apskatīt visas pilis," stāsta idejas autors Dailis Kadils.


"Mums ir savāktas Latvijas viduslaiku piļu skices, plānojumi, pēc tiem vadoties, tiek būvēti maketi. Piemēram, Gulbenes pils maketa izmēri ir 1,5x1,5 metri," saka D.Kadils.


Pils maketu būvniecības darbos ir iesaistīta ģimene, kā arī cilvēki, kas brauc ciemos pie Kadiļu ģimenes un ir gatavi piedalīties. Katrai pilij ir iekārtota sava celtniecības goda grāmata, kur būvniecības darbos iesaistītais cilvēks veic ierakstu, kad viņš ir piedalījies konkrētās pils būvniecības darbos. Ar laiku ir doma iegādāties arī, piemēram, šaujamlokus.

 

"Tas tāpēc, lai cilvēkiem, kuri ir atbraukuši pie mums ciemos, nodarbes būtu daudzveidīgākas," stāsta D.Kadils.


D.Kadiļa projekts par piļu parka izveidi saņēmis 331 latu lielu atbalstu no Hipotēku bankas klientu kluba "Mēs paši".


Latvijas viduslaiku pils parka izveidošanas darbi ir uzsākti šajā vasarā, bet beigu datums tiem nav zināms.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas