Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs dienas būs Gulbenes novada svētki - "Izgaršo Gulbeni" 35

Jūlija beigās, kad ierasts svinēt Gulbenes pilsētas svētkus, šogad Gulbenes novada pašvaldība rīkos Gulbenes novada svētkus “Izgaršo Gulbeni”. Par to informē "gulbene.lv". Pasākuma apmeklētājiem piedāvās daudzveidīgu programmu trīs dienas – no 24. līdz 26.jūlijam.  "Ikvienam būs iespēja izgaršot Gulbeni caur mūziku, mākslu, dažādām sporta aktivitātēm, koncertiem, ballēm, ēdieniem un dzērieniem, svētku gājienu, teātri, andelēm un tirdziņiem, aktivitātēm visai ģimenei, radošajām darbnīcām un citām norisēm. Esam gatavi izziņot svētku plānu, vēršot uzmanību uz to, ka programma tiks papildināta,"  informē pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane. Piektdien, 24.jūlijā, starts tiks dots starptautiskajam mākslas festivālam un konferencei “Divi Jūliji”. Vakarpusē Vecgulbenes muižas parkā koncertēs ģitārists Mārcis Auziņš un ritma grupa “Perpetuum Ritmico”, ballē spēlēs grupa “Lauku muzikanti”. Savukārt svētku ieskaņu koncertā “Latvijas dvēseles dziesmas” Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies “Trio Angelicus” – Elīna Šimkus (soprāns), Sondra Lejmalniece (flauta), Ieva Šablovska (arfa). Šajā dienā plānota Spārītes parka atklāšana pēc labiekārtošanas darbu veikšanas, kurā uzstāsies grupas “Laika suns”. Pēc tam - "Silend Disco" jeb klusā diskotēka, kurā tiek izmantotas speciālas bezvadu austiņas, kur katrs individuāli var regulēt mūzikas skaļumu, kā arī izvēlēties vienu no trim mūzikas stiliem, ko attiecīgajā brīdī spēlē DJ. Adrenalīnu vakaram piešķiršot nakts orientēšanās sacensības un “Green Trials” ekstrēmais tumsas velošovs pie Gulbenes sporta centra. Visas aktivitātes - bez maksas.

Sestdien, 25.jūlijā, Vecgulbenes muižas parkā un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā turpināsies starptautiskā mākslas festivāla “Divi Jūliji” aktivitātes, būs demonstrācijas, andele un Gulbenes Mākslas skolas organizētais mākslas plenērs. Šeit  norisināsies pirmais Gulbenes novada garšu festivāls, kad pilsētas un pagastu iedzīvotāji gatavos ēdienus no izejvielām, kas ir pieejamas tepat pie mums. Tiks gatavots arī īpašs ēdiens kopā ar kādu Latvijā atpazīstamu garšu meistaru. Otro svētku dienu papildinās “Ghetto Games” strītbola turnīrs CSDD laukumā, tradicionālais Zaļais tirdziņš centrālajā skvērā, radošās darbnīcas Spārītes parkā un svētku gājiens. Vakarā -  koncerts un balle Vecgulbenes muižas parkā. Koncertā uzstāsies kolorītā muzikālā apvienība “Mazais Princis” un čellu grupa “Dagamba”, bet ballē – grupa “Otra Puse” un “Radio SWH” DJ Artis Dvarionas. Biļešu cenas vakara koncertam un ballei – iepriekšpārdošanā 10 eiro, pasākuma dienā pasākuma norises vietā – 15 eiro. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Svētku noslēguma dienā, svētdien, 26.jūlijā, Gulbīšu parkā varēs skatīties Gulbenes Tautas teātra izrādi “Preilenīte” un Cēsu teātra dziedošo aktieru teatralizēta izrāde. Savukārt Gulbenes Vecajos kapos un Tanslavu kapos  (pilsētas jaunie kapi) norisināsies kapusvētki.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

Q

Tik nesen Dagambu Madonā puse gulbeniešu noskatījās pa brīvu.tad jūs domājat,ka būs daudz gribētāju pa naudu iet vēlreiz?

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.16 10:53

Acs —> kkNovadniekam

Kā tad! Turpināsim dzīvot savā mucā, vai ne? Pašdarbība ir diletantu vaļasprieks, atšķirībā no profesionālu mākslinieku snieguma konkurences dēļ neapmaksāts, ja nu vienīgi attiecīgas institūcijas sedz amortizācijas izdevumus, kas ir labi, taisnīgi un pašdarbību veicinoši. Kas GN ir bijis deficīts? Profesionālas mākslas piedāvājuma nepietiekamība m ū s u novadā! Un vēl, Kapu svētku apmeklētības specifikas dēļ Gulbenes pilsētas svētkus vajadzētu pārdēvēt par Gulbenes novada svētkiem, kuri svētku programmas blīvuma dēļ notiek novada centrā- Gulbenes pilsētā.

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.16 13:12

Acs —> Novadniekam

Ar to domāju, ka profesionālu mākslinieku uzstāšanās šajos svētkos ir nepieciešama, kā arī to, ka pašdarbniekiem arī ir jārāda savs sniegums, nepārvēršot šos svētkus tikai par GN Dziesmu un deju svētkiem!

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.16 13:23

###

Tieši šajā sestdienā ir Cesvaines novada svētki,un Madonā Zelta Šlāgeris kuri ļoti labi apmeklēti!

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.17 17:37

Novadnieks abām Acīm

Ok, ja "sastumti profesionāļi" divās dienās atnesīs kultūras gaismu uz novadu - lai būtu! Tikai, goda vārds, žēl ir noskatīties uz pašu ļaudīm (pašdarbniekiem, jo tomēr kāds vienmēr tiek piesaitīts profesionāļu vajadzībām - piedejot vai piedziedāt), kuriem par pudeli minerālūdens un kotleti jāziedo sava diena. Bet, lai jau izdodas piepildīt savas ilgas pēc profesionālas un augsta līmeņa mākslas vismaz 2-3 dienās ! Tik nemirkšķiniet, lai kko nepalaiž garām!

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.16 20:23

Xxxx

Venspilī tāds pats koncerts pagājušajā gadā pilsētas svētkos bija pa brīvu.

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.17 18:59

Acs —> Novadniekam

Cienot ARĪ pašdarbniekus, zinot izlīdzēšanos starp pašdarbniekiem un profesionāļiem, runāju tikai par vispārējo māksliniecisko sniegumu. Gulbenes pilsētas vai labāk - novada svētkiem būtu jānotiek vienmēr novada galvaspilsētā un ŠAJOS svētkos būtu jābauda “torte” nevis tikai “pīrādziņi”.

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.18 08:02

Acs —> Novadniekam

Cienot ARĪ pašdarbniekus, zinot izlīdzēšanos starp pašdarbniekiem un profesionāļiem, runāju tikai par vispārējo māksliniecisko sniegumu. Gulbenes pilsētas vai labāk - novada svētkiem būtu jānotiek vienmēr novada galvaspilsētā un ŠAJOS svētkos būtu jābauda “torte” nevis tikai “pīrādziņi”.

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.18 08:02

Kika

Novada svētki pagastos (nez, kāpēc?) parasti ir sanākuši saturīgāki, kā jebkad Gulbenes pilsētas svētki. Ar prieku atceros novada svētkus Litenē un Lejasciemā, ja šķita, ka attīstīsies laba tradīcija, taču nekā... ... ...

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.19 17:47

Vietējās ziņas