Trīs gados novada skolās mīnus 369 skolēni 6

Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti tika informēti par šī mācību gada sākumu Gulbenes novadā. Šajā mācību gadā Gulbenes novada skolās mācības ir uzsākuši par 126 skolēniem mazāk nekā pērn.

Pirmsskolu grupās - vairāk bērnu Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības metodiķe Aīda Rozentāle norāda, ka mīnuss nav tik liels, kā bija vēl iepriekšējā gadā, bet tas tāpat ir pietiekami daudz. Salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, šogad novada valsts ģimnāzijā mācības uzsākuši par 42 skolēniem mazāk, savukārt vislielākais skolēnu skaita palielinājums ir Gulbenes 2.vidusskolā un K.Valdemāra pamatskolā. Tas esot skaidrojams ar Ozolkalna skolas likvidāciju. Arī Sveķu speciālajā internātpamatskolā skolēnu skaits ir kļuvis lielāks.
A.Rozentāle uzsver, ka šajā mācību gadā lielāks skolēnu skaits ir 1., 3., 6., 7. un 12.klasē, pārējās klasēs skolēnu skaits, salīdzinot ar pagājušo mācību gadu, ir kļuvis mazāks.

Viņa arī uzsver, ka diemžēl samazinās bērnu skaits Beļavas bērnudārzā. Tur šajā mācību gadā ir tikai 21 bērns. Pārējos bērnudārzos krasu izmaiņu nav.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka šī gada sākumā Lizuma vidusskolā tika atklāta pirmsskolas izglītības bērnu grupa. Pagājušajā mācību gadā šo grupu apmeklēja 24 bērni, šajā mācību gadā - 31. Audzēkņu skaits ir ievērojami palielinājies Tirzas, Galgauskas un Druvienas pamatskolu pirmsskolas grupās.


Tirzas skolā - jauna izglītības programma

A.Rozentāle arī informē, ka Gulbenes vakara maiņu vidusskolā ir pedagoģiskās korekcijas programma, kurā mācās 8., 9. klašu skolēni. Šajā mācību gadā tie ir 16 skolēni, pērn tie bija 10. Šo audzēkņu skaits pieaug. Arī Stāķu pamatskola ir licencējusi šādu programmu. Tur šo programmu apgūst divi skolēni.

 

Savukārt speciālās izglītības programmu Gulbenes 2.vidusskolā apgūts 12 audzēkņi, kas mācās atsevišķā klasē, pārējās visās izglītības iestādēs šie skolēni tiek integrēti, proti, viņi apgūst kādu speciālās izglītības programmu kopā ar pārējiem skolēniem.


Tirzas pamatskola ir licencējusi jauno izglītības programmu, proti, tā ir pamatizglītības 2.posma tālmācības programma 7. līdz 9.klašu skolēniem. Tirzas pamatskolas mājas lapā ir lasāma informācija, ka šīs izglītības programmas uzdevums ir dot iespēju iegūt izglītību neklātienē tālmācības formā personām, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu, bet nav ieguvušas pamatizglītību.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!

un nekasies arī tagad,galvenais,ka doma pateikta un taisnība vien ir!

pirms 8 gadiem, 2012.10.22 17:02

Klau,pirmā komentāra rakstītāj,cik Tev klasīšu izglītība?
(Es parasti nekasos pie drukas kļūdām,katram gadās,bet nu šis...nu,jā...)

pirms 8 gadiem, 2012.09.27 10:04

???

Skolās samazinoties skolēnu skaitam,attiecīgi samazina administrācijas likmes,Bet skolu pārvaldē????

pirms 8 gadiem, 2012.09.26 16:54

to 25.09.2012. 17:13:52
vai ir garantija, ja novada dome uzceļ baseinu, Gulbenes novadā piedzimst par 100 bērniem vairāk?

pirms 8 gadiem, 2012.09.26 16:38

###

Nedonāju, ka būtu jāpriecājas, ka pieaug skolēnu skaits Sveķu skolā un pedogoģiskās korekcijas programmā. Skumji.....

pirms 8 gadiem, 2012.09.26 09:20

Vai tad mūsu domei kas rūp, tikai nekam nav naudas ,ne baisenu mēs varam uzcelt ,ne stadonu ,ne ģimnāzijas piebūvi pabeikt, pilnīgi viss ir pie kājas .citviet mēģinai lai kaut ko skaistu priekš pilsētas uzceltu vai uzlabotu šeit nekā.:(:(

pirms 8 gadiem, 2012.09.25 17:13

Vietējās ziņas