Trīs gadus nesekmīgi lūdz palīdzību pašvaldībai 10

Novada dome sola palīdzēt nākamgad
83 gadus vecais gulbenietis Miervaldis Ābelīte "Dzirksteles" redakcijā vērsies ar izmisuma pilnu vēstuli trīs lappušu garumā, kurā stāsta par savām nedienām un to, ka trīs gadus ir vērsies pēc palīdzības vietējā pašvaldībā, taču līdz šai dienai viņam nekas nav palīdzēts.

"Jūnijā ievēlējām jaunu pašvaldību, cerēju, ka likuma ietvaros tiks atrisināts mans jautājums. Bet cerības izrādījās veltas," "Dzirkstelei" raksta M.Ābelīte.

 

Vēlas notekgrāvja atjaunošanu

Satiekoties ar viņu personīgi, "Dzirkstele" noskaidroja, ko tieši viņš vēlas - notekgrāvja atjaunošanu blakus savai mājai. Vīrieša privātmājas kopš 1960.gada atrodas Gulbenē, Vidus ielā. Pirms trim gadiem blakus uzcelta veikala "Elvi" ēka, kā arī kāda privātmāja. Pēc M.Ābelītes vārdiem, ar to pašu brīdi divus nekustamos īpašumus nodalošais notekūdeņu grāvis esot pārstājis funkcionēt, jo vienā galā ticis aizbērts ciet.

 

"Domē man atbild, lai tiesājos ar "Elvi". Bet kāpēc man to darīt? Domei bija jāgādā, lai veikala ēka tiktu tā uzbūvēta, lai ūdeņi neplūstu citiem virsū. Pilsēta taču rakusi notekgrāvjus! Par to atbild pašvaldība," saka M.Ābelīte. Domē arī viņam sasolīts, ka ar laiku tikšot veikta virkne uzlabojumu notekūdeņu veiksmīgākai novadīšanai Vidus ielā. Taču pagaidām nekas no solītā neesot paveikts.

 

M.Ābelīte stāsta, ka pavasaros un rudeņos viss privātais dārzs ir ūdenī. "Dārzs faktiski ir iznīcināts," saka saimnieks. Situācija esot tāda par spīti tam, ka savulaik - pirms 50 gadiem - , būvējot savu māju Vidus ielā, saimnieks gādājis, lai te papildus tiktu uzbērta zeme aptuveni metra augstumā. Taču tagad viņa īpašums atrodas salīdzinoši zemu.

 

Notekūdeņi traucē arī "Elvi"

Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns "Dzirksteli" informē, ka ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas trešās kārtas darbu laikā nākamgad Vidus ielā tai tiks klāts arī jauns asfaltsegums un sakārtos, lai lietus ūdeņi nenopludinātu.

 

J.Aleksāns norāda, ka par bijušo grāvi, kas atrodas robežvietā starp M.Ābelītes īpašumu un "Elvi" veikala zemi, pilsētas pārvalde atbildēt nevar. Tas esot vērtējams kā privāts konflikts, jo bijušais novadgrāvis zemes īpašumā nav iekļauts kā apgrūtinājums saistībā ar pašvaldību.

 

"Tās ir viņu savstarpējās attiecības. Tās risina tikai divos veidos - tiesas ceļā vai sarunu ceļā," saka J.Aleksnāns.

 

Savukārt no Rīgas ielas notekūdeņiem cieš arī M.Ābelītem kaimiņos esošais veikals "Elvi".Tāpēc nākamgad ir plānos iebūvēt režģi lietus ūdeņu novadīšanai iebrauktuvē, kas no Rīgas ielas ved garām "Latvijas Krājbankas" ēkai.

 

Visi uzlabojumi Vidus un Rīgas ielas notekūdeņu novadīšanai tiks veikti realizējamo projektu gaitā.

J.Aleksāns klāsta, ka šogad ir aizkavējusies ziemas atnākšana, tas aktualizē un paildzina problēmas ar notekūdeņu novadīšanu, kas Gulbenei vienmēr ir bijušas raksturīgas, jo pilsēta atrodas zemā, senāk purvainā vietā.

 

J.Aleksāns regulāri saņemot sūdzības no iedzīvotājiem ne tikai no Vidus ielas. Bijusi sūdzība no iedzīvotājiem Robežu ielā. Konstatēts, ka tur jāmaina divas caurtekas, taču secināts, ka šobrīd to darīt nav racionāli. Šos darbus paveiks projekta realizācijas gaitā. Daudz sūdzību bijis arī no Blaumaņa un Saules ielas iedzīvotājiem par to, ka zeme īpašumi slīkst ūdenī. Šonedēļ izskalojumi radušies arī vietā, kur pāri Krustalīces upei stiepjas slimnīcas ūdensvads, kanalizācija. Vajadzīga steidzama rīcība, lai slimnīca nepaliktu bez ūdens.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

zumzum

Bet zeme, kura slīkst pieder šim karotājam un slīkst jau viņš nevis kaimiņi, tātad jārok grāvis vai ūdenskrātuvīte, lai nākamā gadā būtu ar ko dārzu laistīt.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 09:27

Gulbeniete

Kāpēc onkulim būtu jārok savā zemes gabalā , par kuru tiek maksāts nodoklis grāvis ,kur krāties pilsētas virszemes notekūdeņiem???

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 16:08

Pilnībā pikrītu ... , jo dažkārt ,mēs paši sev sarežģijam to dzīvi tik ļoti. večuks ar tāds gana sprauns, lai viņam veselība.kamēr staigāja pie "tukšo salmu" kūlējiem,pa spainītim vien būtu iznesis, būtu tas grāvītis sen tīrs.

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 14:48

to ...

Gribētu redzēt,umņik,ko Tu ar savu iztīrīto grāvi darītu,ja kaimiņš savu pusi būtu aizdambējis.Visi gudri dot padomus.Bet kādu padomu var dot tad,ja blakus dzīvo "atsaldēts" kaimiņš?

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 11:55

ko te komentējat?!

Kā viņš var rakt grāvi uz svešas zemes? Turklāt grāvja galā ir jaunuzceltas privātmājas zeme. Tātad, visticamāk, tie, uz kuru zemes ir grāvis, nevēlas šo to.

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 11:20

Arta

Meita Rīgā liela priekšniece- Statistikas pārvaldē,dēls taču tepat blakus-vareja tēvam palīdzet...

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 11:01

zumzis

A Bez tabu grāvjus netīra? Varbūt tomēr meklē sensācijas, kas mums visiem tā patīk? Šis te nebūs nekas orģināls no pilsētas, kura uzcelta purvā!Tā ka sauklis, ka visu atrisinās firma Bez tabu nez vai derēs!

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 09:56

...

Es gan teiktu tā, varbūt cilvēkiem vajadzētu arī pašiem kaut ko izdarīt ? Es saprotu, cilvēks ir cienījamā vecumās, bet ir taču bērni, galu galā mazbērni... Ja grāvis nepieder pilsētai, tad kāpēc tai būtu tas jātīra ? Jāmetas kopā ar otru īpašnieku un pašiem jāiztīra, nevis jāstaigā un 3 gadi jāmeklē vainīgais. Pēdējā laikā ir tāda tendence, ka mēs kliedzam par mūsu tiesībām, bet kur paliek mūsu pienākumi, kaut vai pašiem pret sevi... Esmu pats mājas īpašnieks, un jau kuro gadu pats tīru grāvi, rudenī lapas, pavasarī caurteku, viss ir kārtībā, jo to man vajag nevis kaimiņam, vai pilsētai.

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 09:19

Jā, protams! Bez Tabu - visu atrisinās! Smiekligi nu gan!

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 08:52

Gača

Un tā šis cilvēks cīnās jau vairākus gadus.... žēl...Iesaku ziņot raidījumam Bez Tabu!

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 08:36

Vietējās ziņas