Trīs gulbenieši dodas uz Afganistānu

Trīs karavīri no Gulbenes novada, sākot ar 8.decembri, pusgadu būs karadienestā Afganistānā. "Dzirkstelei" to apstiprināja viens no misijas dalībniekiem gulbeniešiem, kas nevēlējās publicitāti, tāpēc laikraksts viņa uzvārdu neatklāj. Karavīrs vien atzina, ka Afganistānā dienesta pienākumus veiks pirmo reizi, taču iepriekš piedalījies misijās Irākā un Kosovā.

Vakar Ādažu bāzē notika nākamā Latvijas kontingenta Afganistānā svinīgā pavadīšanas ceremonija. "Dzirksteli" par to informē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera personīgā štāba preses daļa. Ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Imants Lieģis, NBS komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs. Ceremonijas skatītāji bija karavīru ģimeņu locekļi.  

Latvijas kontingenta karavīri saņēma tradicionālo ceļamaizi - aizsardzības ministra pasniegto Latvijas valsts karogu un NBS komadiera dāvāto rudzu maizes klaipu.

 

Latvijas kontingenta rotācija Afganistānā plānota vairākām karavīru grupām. Ar 1.decembri uz Afganistānu dosies 37 karavīri no Latvijas, ar 8.decembri - 96 karavīri, ar 5.janvāri - 4 karavīri.

 

Iepriekšējā kontingenta karavīru atgriešanās Latvijā ir plānota 16.decembrī.

 

Pēc rotācijas NATO vadītajos Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos Afganistānā dienesta pienākumus Kabulā un citur šajā valstī pildīs vairāk nekā 170 Latvijas karavīru.

 

Patlaban Afganistānā ir 174 Latvijas karavīri, no tiem 34 dienesta pienākumus pilda kopējā Latvijas un ASV Operacionālās sadarbības padomnieku grupā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas