Trūcīgo skaits sarūk 15

Gulbenes novada sociālais dienests informē, ka marta beigās novadā bija 851 trūcīga persona. Salīdzinot ar februāra mēnesi, kad bija reģistrētas 912 trūcīgas personas, to skaits ir samazinājies par 61 personu.

„ Tikai martā pabalstiem izlietoti 29 966,46 eiro. Tajā skaitā pabalsts garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai – 11 045,12 eiro, dzīvokļa pabalstam - 10 134, pārējiem pabalstiem- 8787,34 eiro. Tajā skaitā pabalstam veselības aprūpei - 1984,55 eiro,” stāsta Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Anita Beļajeva.

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 7.pants nosaka, ka klientiem ir pienākums aktīvi iesaistīties savas problēmas risināšanā, piedalīties līdzdarbības pienākumos, tai skaitā piedalīties sociālās rehabilitācijas pasākumos darba un sociālo prasmju saglabāšanai, darboties, lai palielinātu savu pelnītspēju un ienākumus,” norāda A.Beļajeva. 

Kopumā šī gada pirmajā ceturksnī ar klientiem noslēgtas 290 vienošanās par iesaistīšanos līdzdarbības pienākumos. 

Sociālajā dienestā klientiem tiek piedāvātas ne tikai sociālā darbinieka, bet arī psihologa, sociālā rehabilitētāja un veselības speciālista konsultācijas. Nodarbībās “Topošo vecāku skola” iespējams izglītoties jaunajām māmiņām. Darbspējas vecuma sievietēm tiek rīkotas informatīvas tikšanās par veselību veicinošiem jautājumiem.

„Sociālie darbinieki sadarbībā ar sabiedrības veselības speciālisti nodrošina izglītojošas nodarbības veselības jautājumos arī iedzīvotājiem pagastos. Plānots, ka 5.maijā pie sociālā dienesta Dīķa ielā 1, Gulbenē, aktivitātē “Sports visiem” notiks nūjošanas nodarbības,” informē A.Beļajeva.

fakti

◆ No gada sākuma kopumā sociālās palīdzības pabalstos izmaksāti 111 465,77 eiro. Tajā skaitā pabalstam garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai 35 553,44, dzīvokļa pabalstam – 47 400, pārējiem pabalstiem - 28 512,33 eiro. Veselības aprūpei izmaksāti 4108,38 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

uniitis

nevis sarūk, bet "statuss" tiek atņemts jo redziet pabalsta apjoms pieaudzis par pāris centiem- un "trūcīgais" tu vairs tādā gadijumā būt nevari...

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 08:41

Zina visu zina

Ko nu muldiet, mēs visi pārsvarā esam trūcīgie, protams izņemot domes darbiniekus un iestāžu vadītājus. Droši vien arī žurnālisti saņem labas algas, jo presē lasu, ka jau daži no viņiem laiž pilnu krūti vasarā.

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 10:11

ES

Manas domas sakrīt ar daudzu apkārtējo,lai iegūtu statusu maznodrošināts ir jāpārvar liels kauns ,jo lūgt ir grūti ,kaut esam Eiropā un naudas šiem nolūkiem budžetos ir un ne mazas.Noteikumu variēšana ,kā tas notika Siguldā,kur ļoti turīgiem ļaudīm izlīdzēja tapt par šā statusa īpašniekiem un izvairīties no ļoti lielām nodokļu nomaksām,norāda vēl uz šīs sistēmas vājajām vietām un cilvēcisko faktoru.Manā skatījumā pieejai jābūt stipri individuālai ,tajos gadījumos ,ja cilvēki pabalstu regulāri nodzer un atrodas pastāvīgā reibumā šādu atbalstu jāliedz,ja viņiem ir bērni ,tad jānodrošina ,lai tieši bērni saņem ēdienu ,apģērbu .Domāju maznodrošināts cilvēks jau paliek tad,kad viņam nav darba,tam var būt mašina ,ēkas,bet reģionos ,kur ir bezdarbs,tu esi bez līdzekļiem,blakusrajonos braucot uz darbu notērē degvielu ,salauz auto pa sliktajiem ceļiem un esi vēl lielāks maznodrošinātais.Un ar putām uz lūpām skaidro ,ka nav izdevīgi braukt uz blakusrajonu,ka tu nevari pārdot savu zemes pleķi ,ka tu nevari pārdot māju,jo arī mums ir savi bērni,gods pret dzimtas īpašumu.Lūdzēja loma ir pazemojoša,ja cilvēks ir uz šo statusa pieprasījumu aizgājis viņam tā ir pēdējā iepspēja un nevar vienmēr uz visiem skatīties no augšas,nauda ir valsts,tā pienākas ,bet pārsvarā sajūtas cilvēkiem ir tādas ,ka viņi lūdz no konkrēta cilvēka ,lai atver maku un dod,bet tas tik tielējas ,tev tak ir ēka,tev ir pāris bērzi pie kūtspakaļas,galu galā cilvēkam nedrīkst būt nekas,tam jāiet skrandās,jāguļ renstelē.Valsts atbalsts pienākās ,tikai tā piešķīrējvara ir varena,ka būtu visa šī kliķe jāgāž no troņa,Sevi uzskatu par maznodrošinātu,bet nemaz neuzdrošinos par to domāt un mani apkārtējie ar teju velk maksājumu slogu,dārgo elektrību,ūdeni,bez tā jau neizdzīvot.

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 10:32

nauda

Nauda nav valsts, bet gan nodokļu maksātāju.

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 11:45

trūcīgais

kas Gulbene var sarukt , darba nav, pēc 50 gadiem atrast darbu tā ir liela problēma , pareizi, statusam jāparvar kauns, un to lai dabūtu, un cik neskaqitāmās iestādes ir jāiet lai pie ta tiktu.,paēdis needusu nesapratīs, vakar erī televīzijā rādīja kas notiek novados, drīzumā jau latvija būs tikai rīga

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 11:16

Patiesi pārsteigts , ka

beidzot sasniegta labklājība

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 11:51

no gulbenes mājas lapas

Arnis Šķēls - Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs - 874,54
Jānis Ziemelis - Būvvaldes vadītājs - 754,64

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 14:28

xxx

bet viņiem ir arī atbildība par darbu, ne par velti saka - visur ir labi, kur mūsu nav...

pirms 6 gadiem, 2015.04.25 17:26

es

un mūsu vietējie"lēmēji" nekaunas arī šai pārlīkušajai tantiņai aizliegt iztirgot tās dažas puķītes un kādu centu nopelnīt.Tikai tiem varenajiem vajadzētu paskatīties no viņas pozīcijām un tās ir-es jūsu dārzā puķes neplūkšu,bet jūs manā gan.Tā kā visiem pienāks tas laiks,arī "varenajiem".

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 14:41

no Gulbenes mājas lapas

Ainārs Brezinskis - Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs 1524,53

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 16:13

Ko runāt

Ja pārietu pa privātmājām un dzīvokļiem un redzēto patieso stāvokli kā dzīvo cilvēki,rezultātā būtu baisi skati un šausminoši skaitļi.Daudzi neiet un neko neprasa,vienkārši ir priecīgi,ka var samaksāt maksājumus un tad jau var dzīvot tālāk.

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 18:36

truciga,kas nekad nav sanemusi nevienu pabalstu

Tas tiesam ir smiekligi...nekas nav sarucis,tikai tiesam,ka jau raksta citi,ir kauns iet tur ka noziedzniekam,pazemigi klausities visadus nekorektus jautajumus,pieradit,ka tads skaities,jo drebes redz labas,nav noplisusa un berni var palidzet...ir jau gan ari kategorija,kam nekas nav japierada...tapat bezdarbniekos staties,ja 50 pāri,veseliba neatlauj smagus darbus,izglitibas nav,iespeja stradat dazas vietas un tad ar to aptaujas lapu ej katru menesi vienas un tajas pasas vietas,kur protams nav to brivo vietu,ar laiku ari kauns,tapec ari bezdarba limenis zemaks...nu ta tagad viss notiek.

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 20:57

trakais

Ja tu esi vienīgais apgādnieks daudzbērnu ģimenei un vēl strādā par minimālo, tad "trūcīgais" tik tiešām tu nebūsi.

pirms 6 gadiem, 2015.04.24 21:39

Janka

Samazīnās statuss jo lēnām sv. Pēters pie sevis sauc. Drīz nebūs kas strādā. Beidzot varbūt algas cels.

pirms 6 gadiem, 2015.04.25 11:29

nevārts

Trūcīgo skaits jau nesamazinās, ja nu vienīgi kāds noliek karotīti, aizbrauc no "dzimtās" Gulbenes vai vienkārši nepiesakās tiem dažiem grašiem, kurus liek atstrādāt vergu darbā. Daži te žēlojas, ka naudas nav, grūti nomaksāt par ūdeni, siltumu, elektrību, bet māju kopsapulcēs visi "trūcīgie" barā paceļ rociņas, lai vēl palielinātu apsaimniekošanas maksu un palīdzētu izdzīvot miljonāriem, kuri pieprihvatizējuši visus pakalpojumus. Naudas nav, bet rociņu paceļ, lai atbalstītu māju vecākos un vecākās, kurām no taukiem bikses plīst un rožas kā no Orvela grāmatas.
Vēl domes komjaunietis ar kūkumu savā priekšvēlēšanu kampaņā nekautrējas apgalvot, ka visiem viss obligāti jānomaksā, un arī par atkritumiem līgumiņš obligāti jānoslēdz, jo citādi viņam - komjaunietim un viņa saimniekiem rijamā par maz.
Oi, kā vajadzētu kompartijas pabiras nolikt uz 40 euro mēneša ienākuma un paskatīties, cik atkritumu šie mērgļi pieražotu. Varu derēt, apēstu maizi ar visu celofāna iepakojumu un izpirstu ārā svaigu co2
Viss sākas ar to, kādi cilvēki nokļūst pie varas. Ja iedzīvotāji ir dumji, tad neko nevar darīt. Kravājiet čemodānus saviem bērniem un laidiet uz angļu salātu fermām. Vai uz prieka mājām. Vismaz būsiet paēduši. Un atkal varēsiet paraudāt internetā par grūto dzīvi un labajiem psrsa laikiem.
Tikai uzdodiet sev jautājumu, kurš un kāpēc degradē Latviju un valsts neatkarības ideju? Kāpēc tāda nabadzība un netaisnība? Tāpēc, ka valsts neatkarīga? Nē, tāpēc, ka pie varas tie, kuriem vajag psrsu un kolchozu atpakaļ! Tāpēc, ka pie varas kompartijas atkritumi, komjaunatne, viņu bērniņi un radu draugu sievu radiņi. Tāpēc viņi latviešus aplaupa pa tīro un no Latvijas dzen ārā kā tarakānus. Neaizmirstiet tikai vēlēšanās atkal nobalsot par viņiem un viņu bērniem.

pirms 6 gadiem, 2015.04.25 19:40

Vietējās ziņas