Trūkst līdzekļu Stāķu ceļa rekonstrukcijai 6

Gulbenes novada dome ir saņēmusi atbildi no "Latvijas valsts ceļiem", ka šobrīd Stāķu ceļa rekonstrukcija nav iespējama.

Jau rakstījām, ka Gulbenes novada domē tika izskatīts jautājums par valsts vietējās nozīmes ceļa, kas iet caur Stāķiem, rekonstrukciju. Novada dome nolēma rakstīt vēstuli, kurā lūdz rast finansējumu ceļa rekonstrukcijai 1,1 kilometra garumā Stāķos, jo ceļa segums ir fiziski sabrucis.


Novada dome informē, ka "Latvijas valsts ceļi" skaidrojot, ka finansējuma samazinājuma dēļ ir apturēta programmas „Valsts 2.šķiras autoceļu sakārtošana novadu atbalstam" realizācija.


Vēstulē skaidro, ka patlaban valsts finansējums autoceļu nozarē galvenokārt tiek novirzīts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu veikšanai, kas liedz iespēju nekavējoties īstenot minētā vietējā autoceļa rekonstrukciju, jo tai ir nepieciešami ievērojami kapitālieguldījumi.

 

"Apzināmies šā autoceļa nozīmi pakalpojumu nodrošināšanai Stāķu iedzīvotājiem un uzņēmējdarbības attīstībai, bet šī autoceļa rekonstrukcija būs iespējama tikai tad, ja būtiski tiks palielināts finansējums autoceļu nozarei no valsts pamatbudžeta. VAS „Latvijas Valsts ceļi" un Satiksmes ministrija ir iesniegušas valdībai priekšlikumu par finansējuma palielināšanu," norāda „Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Ivars Pāže.


Deputāts Ivars Kupčs "Dzirkstelei" saka, ka šis ir tikai pirmais mēģinājums, kad šo problēmu sāka kustināt.

 

"Nebūs jau tā, ka mēs vienu reizi uzrakstīsim un mums visu uzreiz iedos. Redzēsim, kā vispār veidosies nākamais plānošanas periods no 2014. līdz 2020.gadam, kādas būs Eiropas naudas, kādiem pasākumiem un cik daudz būs paredzēts, piemēram, ceļu sakārtošanai un būvniecībai un kā pašvaldības to varēs izmantot. Varbūt tā mēs varēsim kaut ko darīt, kaut gan tas skaitās valsts ceļš. Bet varbūt tiks palielināts finansējums autoceļu nozarei no valsts pamatbudžeta, tad gan mums jau "kāja durvīs būs iekšā"," uzsver I.Kupčs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Uz jaunā asfalta Dzelzceļa ielā jau parādās bedres !?

pirms 9 gadiem, 2011.12.21 15:18

Ivar, tiešām vai tad nevar tos atstarojošos stabiņus izsist

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 20:41

Juzix

Tik daudz, cik atstarojošiem ceļa stabiņiem no Gulbenes līdz Šķieneriem, jau nu varēja sagrabināt.

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 13:23

nu re

tak paliidzi, pats nodokljus nemaksaa, un tagad tev celju..., zheel ka neredzi ko es tev raadu....:( rupji teikt neeeeeeeeeee:)

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 22:15

kad tik klustināts aizmirstais ceļa segums uz Kalnienu un Daukstes

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 16:31

Vietējās ziņas