Trūkst telpu 5

Invalīdu biedrība īsteno vērienīgus projektus
Gulbenes Invalīdu biedrība savām aktivitātēm līdz šim pulcējās vienā no telpām, kas atrodas Gulbenes Nevalstisko organizāciju centrā. Tomēr biedrībai ir ļoti nepieciešama papildus vēl viena telpa, jo finansiālu atbalstu ir guvis projekts, kas iesniegts Lauku atbalsta dienestā. Telpu dēļ radušās problēmas ar Jauniešu centru "Bāze".

Pirmdien Invalīdu biedrība atbrīvoja savu telpu, jo Lauku atbalsta dienestā iesniegtais un atbalstītas projekts paredz šīs telpas renovāciju. Pēc tās pabeigšanas telpā atradīsies trenažieri un ārstnieciski aparāti. Invalīdu biedrības valdes locekle Biruta Kozlovska stāsta, ka projektā, kura kopējā summa ir aptuveni 5000 latu, ar rehabilitācijas centra "Baltezers" starpniecību Vācijā ir paredzēts iegādāties trenažieri, kas īpaši piemērots arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.  

Vainīga savstarpējā attieksme

Sākotnēji pa remonta laiku biedrība saņēmusi ieteikumu izmantot telpu, kas atrodas blakām tieši aiz sienas. Uz to pārnesta daļa mantu, bet tad šis ieteikums negaidot atsaukts un mantas nācies nest atpakaļ. Biedrībai nekas cits neatlicis, kā mēbeles, datorus un dokumentus patvaļīgi pārnest uz Diabēta biedrības mazo kabinetu un izmantot telpu, kas vairāk pilda koplietošanas funkciju.

 

"Pēdējo reizi, kad tikāmies ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Sandru Daudziņu, norunājām, ka Invalīdu biedrībai atvēlēs vēl vienu telpu, kas atrodas blakām Diabēta biedrības kabinetam. Savulaik tur jau atradās Invalīdu biedrība. Mums šī telpa ir ļoti vajadzīga, jo līdzšinējā, kas tiek remontēta, ir par mazu datoriem, nodarbībām, izstādēm un trenažieriem. Diemžēl mums atvēlētā telpa ir pārvērsta par noliktavu, kur atrodas "Bāzes" lietas. Izņēmums ir tikai mūsu stelles," stāsta B.Kozlovska.

 

Valdes locekle uzskata, ka pie visa vainīga esot tikai attieksme, kā rezultātā invalīdi jūtoties apspiesti.

 

Invalīdu biedrība saņēmusi piedāvājumu iesaistīties arī "Master" mācību programmā, ko finansē Eiropas Savienība, lai cilvēki varētu apgūt sejas un ķermeņa kopšanas kosmētiku.

 

"Ja mācību grupā būs 10 līdz 12 cilvēki, pedagogi ir gatavi no Rīgas braukt uz Gulbeni. Mācībām, kas ilgs četrus mēnešus var pieteikties visi invalīdi vecumā no 25 līdz 50 gadiem. Jau ir saņemti astoņi pieteikumi. Invalīdiem pat tiek maksāta 70 latu stipendija. Mācības notiktu reizi nedēļā, bet to norisei ir vajadzīga telpa. Mēs daudz ko varētu noorganizēt, bet vispirms jāatrisina telpu jautājums," stāsta B.Kozlovska.

 

Biedrībai dota zaļā gaisma

Jauniešu centra "Bāze" vadītāja Ieva Garjāne skaidro, ka visa ēka ir Gulbenes pilsētas domes īpašums. Pilsētai esot noslēgta vienošanās ar Nevalstisko organizāciju apvienību. Līgumā minētas arī tās telpas, kuras apvienība izmanto. Savukārt ar Gulbenes Invalīdu biedrību neesot tieša līguma par telpām.

 

"Līdz ar to es nevaru nedz iebilst, nedz arī noteikt, kādas telpas Invalīdu biedrībai izmantot, jo juridiskie jautājumi nav manā kompetencē. Šobrīd biedrībai esmu devusi zaļo gaismu. Invalīdi var izmantot arī tās telpas, kuras arī mēs gribam izmantot. Neredzu neko, ka viņiem kaut kas tiek aizliegts. Domāju, ka mēs visu savstarpēji nokārtosim," saka I. Garjāne.

 

"Mēs ar Invalīdu biedrības pārstāvjiem visu apskatījām un pārrunājām. Visas puses bija apmierinātas, tāpēc šķiroties viss bija kārtībā. Invalīdu biedrībai ir piešķirtas divas telpas. Tā ir telpa, kur biedrība atradās līdz šim, kā arī vēl viena telpa, kas atrodas gaiteņa otrā pusē blakām Diabēta biedrības telpai. Tajā jau atrodas Invalīdu biedrības stelles. Ja ir radušās kaut kādas problēmas ar jauniešu centra "Bāze" vadītāju, tad ir jātiek skaidrībā. Aizbraukšu un visu apskatīšos," saka Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nedod Dievs Jums nonākt invalīdu vietā.Tad redzēsi kā smirdināsies!Tikai tā turēt.Invalīdi arī ir cilvēki,ne tikai cacas kafijas dzērājas!

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 22:58

Ā-tagad avīze atrisinās problēmas? Ha!vai tiešām neko nevar izdarīt loģiskā veidā??Visu tik smirdināt pa pasauli!

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 19:24

es

Priekšsēdētāja invalīdu biedrību atbalstījusi ne mazums. Gan ar finansēm, gan otra telpa piešķirta pēc viņas iniciatīvas

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 14:23

Nu viss te ir skaidrs.Daudziņa jūtas skaista ,bagāta un gudra.Līdz ar to citu problēmas viņai neeksistē .Pagrozās ,pasniedz ziedus un padzer kafiju.Diena galā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 09:52

Vietējās ziņas