Trušiem uzbrūk sesks 1

Atļauts izmantot tikai rāmju slazdus
Tirzas pagasta "Zvirgzdiņu" māju saimnieks Kārlis Jansons, atverot kūtiņas durvis, kur stieples būros mitinājušies vairāki truši, atklājis, ka naktī diviem dzīvniekiem nokostas galvas un izēstas iekšas, tāpēc vecais vīrs, lai noķertu vaininieku, kas, pēc visa spriežot ir bijis sesks, izlicis slazdu.

Savam priekam un iztikai "Trušus audzēju paša priekam un arī savai iztikai, bet tagad neesmu pārliecināts, ka izdosies plēsēju notvert, jo, cik esmu runājis ar citiem cilvēkiem, kuri arī audzē trušus, arī viņiem ne visiem tas ir izdevies. Tas nozīmē, ka var nākties šķirties arī no atlikušajiem dzīvniekiem," bēdājas saimnieks, izrādot nelielo kūti, kur savulaik audzēts prāvs skaits trušu.

 

Līdz šim nelūgtais viesis tajā neesot viesojies, tāpēc bijusi pārliecība, ka arī būri ir tik droši, lai pasargātu trušus, bet pēc notikušā nākšoties tos pārbaudīt. "Žēl, ka sesks savai maltītei izraudzījies tieši trušu mātes," nopūšas K.Jansons.

 

Atļauj tikai rāmju slazdus

Mednieks Gatis Bogdanovs apliecina, ka kūtī patiešam ir iekļuvis sesks. "Lai cīnītos ar mazo plēsēju, ir precīzi jānosaka vieta pa kuru tas iekļūst kūtī, tad uz šīs takas jānovieto slazds. Sesks nav īpaši viltīgs, ne arī īpaši izplatīts, bet to var noķert tikai tur, kur tas staigā. Tas, ka slazds tiks novietots virs trušu būdas, neko nedos," saka G.Bogdanovs.

 

Slazdus sesku ķeršanai iespējams bez ierobežojuma iegādāties mednieku un makšķernieku veikalos. Eiropas Savienībā ir aizliegts izmantot kāju ķeramos slazdus. Ir atļauti tikai rāmju slazdi, kas ir humānāki.

 

Iesaka apvienoties trušu audzētājiem

Savulaik "Zvirgzdiņos" audzēts prāvs daudzums trušu, kas bijis atspaids azaida galdā. "Jau tolaik vieni mūs par to uzslavēja, bet otriem šķita, ka ar trušu audzēšanu tikai niekojamies, uzskatot to par lieku nodarbošanos, bet es uzskatu, ka šodien ar to varētu nodarboties daudz plašāk," prāto saimnieks. Viņš jau apzinājis cilvēkus, kuri savulaik un arī šodien tos audzē.

 

"Trušu audzēšanu vajadzētu vērst plašumā, bet trušu audzētājiem apvienoties līdzīgi, kā tas bija agrāk, un kā to šodien dara bitenieki," domā K.Jansons. Viņš domā, ka būtu lietderīgi rīkot arī seminārus par truškopību, kur varētu dalīties pieredzē par šo dzīvnieku audzēšanu, turēšanu un tamlīdzīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

....

kā tad, humāni ķert tos nejauceņus! kad apkož visu vistu kūti, tad gan humānisms nav prātā! lai nāk tā Eiropa un izķer- humāni!

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 19:04

Vietējās ziņas