Tūrisms: arī "Tālavas sidrs" ir aktīvs "Sidra ceļa" aizsācējs

„Sidra ceļš” ir jauns tūrisma piedāvājums, kas aicina ciemos pie Latvijas sidrdariem un tiem, kas īsto ābolu sidru ceļ galdā savās viesu mājās un restorānos un degustāciju darbnīcās. Starp tiem ir arī "Tālavas sidrs" no Gulbenes. Par to informē Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

„Sidra ceļa” aizsācēji ir aktīvākie Latvijas sidrdari: Mr. Plūme sidra darītava”, “Turkalnes muižas klēts”, “Naukšēnu vīna darītava”, „Tālavas sidrs", “Abavas vīna darītava” un sidra darītava “Abuls”.  Sidra darīšanas entuziasti pēdējos gados ir uzkrājuši vērā ņemamu pieredzi un pacēluši sidra darīšanu profesionālā līmenī, gūstot balvas starptautiskos sidra konkursos.

"Ikviens no viņiem ir patiess īstā, dabīgā sidra entuziasts un jau tagad savās ražotnēs un ābeļdārzos uzņem apmeklētājus, stāstot par Latvijas sidra tapšanu un baudīšanu, popularizējot sidra kultūru. Kopā ar mums, “Lauku ceļotāju”, ir gatavi veidot tūrisma produktu, Latvijas un ārzemju viesus aicinot doties “Sidra ceļā”. Aicinām arī citus interesentus, kuri ražo dabīgo sidru, audzē ābolus, un/vai pasniedz sidru savos restorānos, pievienoties „Sidra ceļam”," pārdomās dalās A.Ziemele.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas