Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina atjaunot ģimnāzijas ēkas fasādi 2

Pie Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēkas atkal redzamas sastatnes, kas liecina, ka ir atsākusies vēsturiskās ēkas fasādes vienkāršota atjaunošana.

Darbi sākās jau pagājušajā vasarā, bet pilnībā netika pabeigti, jo projekts, kas ir saistīts ar šīs ēkas fasādes sakārtošanu un logu restaurāciju - nomaiņu, ir paredzēts diviem gadiem.

Pērn tika sakārtota ģimnāzijas ēkas priekšējā fasāde un nomainīti tās logi. “Šogad līdzīgi sakārtosim pārējās trīs ēkas fasādes un nomainīsim arī logus,” skaidro Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis. Lai darbi varētu noritēt, jau pērn viss tika saskaņots ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, tāpēc darbu veicējiem ir strikti jāievēro visi noteikumi.
Darbu veikšanai Gulbenes novada dome ņēma aizdevumu no Valsts kases - 165 000 eiro.

Novada dome izsludināja arī iepirkumu būvdarbu veicējam. Par uzvarētāju domes iepirkuma komisija pērn tika atzinusi pilnsabiedrību “RRCI” ar līgumcenu 127 005,73 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Savukārt par būvuzraugu komisija atzina SIA “Jurēvičs un partneri” ar līgumcenu 9250 eiro bez  pievienotās vērtības nodokļa. Būvdarbu veikšana objektā arī tika sadalīta vairākās kārtās.

Ģimnāzijas ēkas logu nomaiņa un renovācija bija ļoti nepieciešama, jo ziemas aukstajos mēnešos caur tiem telpās ieplūda aukstums. Tas ir tikai loģiski, ka pēc logu nomaiņas sakārtojama arī pati fasāde. Šis process tika ilgi gaidīts un varēja sākties, kad pērn tika piešķirtas investīcijas skolām un valsts ģimnāzijām. Katra izglītības iestāde varēja izsvērt, kā lietderīgāk šīs investīcijas izmantot.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. 1928.gada rudenī šajā ēkā nodibināta Gulbenes Valsts komercskola un arodskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

absolvente

gulbenes novadā pirms likvidācijas allaž uzpoš objektus

pirms 3 gadiem, 2017.06.05 11:13

Vietējās ziņas