Turpina centralizēt grāmatvedību 13

Gulbenes novadā turpinās pašvaldības grāmatvedības politikas pārkārtošana. Par to deputāti runāja ceturtdien, 17.novembrī, pulcējoties finanšu komitejas sēdē.

“Pamazām notiek pašvaldības grāmatvedības centralizācija. Pārmaiņas skars pagaidām piecus pagastus. Ar 1.decembri tiks centralizēta Tirzas pagasta pārvaldes grāmatvedība, savukārt Druvienas, Līgo, Daukstu un Galgauskas pagasta pārvaldes grāmatvedība – ar 1.janvāri. Tas nenozīmē, ka pagastos uz vietas nepaliek neviena grāmatveža. Paliek darbinieks katrā pagasta pārvaldē. Viņa pienākumos būs nodarboties ar vietējo uzskaiti, naudas iekasēšanu. Tādā veidā mēs nepasliktinām iedzīvotāju apkalpošanu,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis.

Vēl ir paredzēts ar 1.janvāri centralizēt visa novada sociālā dienesta grāmatvedību. Šis dienests, kā zināms, ir pašvaldības iestāde. Līdz šim sociālā dienesta grāmatvedība lielā mērā bija sapīta ar pagastu pārvalžu grāmatvedību. A.Apinītis uzsver, ka tas nebija pareizi, jo sociālais dienests – tā ir atsevišķa, liela un smaga nozare.

Novada pašvaldībā grāmatvedības centralizācija notiekot pamazām. “Viss notiek saprotamos apjomos un pēc iespējas saudzīgāk,” saka novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone.

“Ņemam vērā ieteikumus. Šobrīd savus vērtējumus mums ir teikusi gan Valsts kontrole, gan arī zvērināti revidenti. Ir jāiet uz grāmatvedības centralizāciju. Bet mēs to neveicam kā kampaņu. Darām tā, lai nepasliktinātos iedzīvotāju apkalpošana,” skaidro A.Apinītis. Viņš atgādina, ka otrajā pusgadā veikta arī Gulbenes pilsētas grāmatvedības centralizācija, kādu darbinieku arī nācies atlaist, izvērtējot viņa darba ražīgumu. Taču izmaksāta pieklājīga kompensācija, ņemot vērā nostrādātos gadus. “Ko var darīt – tādi laiki. Jāņem vērā, ka novada iedzīvotāju skaits tikai samazinās,” saka A.Apinītis.


Bet jau kopš šā gada sākuma novada pašvaldībā centralizēti tiek nodrošināta algu aprēķināšana visiem pašvaldības, tās iestāžu un struktūrvienību darbiniekiem.

A.Apinītis piebilst, ka jāveic izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, atspoguļojot gaidāmās izmaiņas grāmatvedības darba organizācijā. Savukārt konceptuālu lēmumu par Gulbenes novada pašvaldības grāmatvedības politikas apstiprināšanu deputāti ir pieņēmuši jau pagājušā gada 26.novembra domes sēdē. Koncepcijā kā sākuma datums grāmatvedības centralizācijas uzsākšanai norādīts šā gada 1.janvāris.
-

Pievieno komentāru

Komentāri 13

grāmatvedis

Gundega Upīte Jaungulbenes pagasta pārvaldes galvenais grāmatvedis 739,23
Dace Širaka Litenes pagasta pārvaldes galvenā grāmatvede 893,43
Vēsma Elksne Līgo pagasta pārvaldes galvenā grāmatvede 651,95
Gunita Zvirgzdiņa Stradu pagasta pārvaldes galvenā grāmatvede 738,38
Līga Magone Beļavas Pārvaldes galvenā grāmatvede 689,17
u.t.t. (treknie gadi)

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 10:40

yyy

Lielākais pagasts ir LItene?

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 10:47

gribu zināt

Kur ir publiski pieejama informācija, vai tie skaitļi ir izdomāti

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 14:10

mjā

dzīvo kā nieres taukos!Bet pārējie ? Nepamatoti uzpūstas algas !

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 16:01

TAM>gribu zināt

Ļoti elementāri -ieej Gulbene.lv > pašvaldība > budžets > amatpersonām izmaksātais atalgojums !!!

pirms 5 gadiem, 2016.11.30 11:22

Valsts amatpersonu deklarācijas

Droši skatāmies, kas interesē:
https://www6.vid.gov.lv/vid_pdb/vad

Manuprāt vajadzētu paretināt tās rindas, kas Domē mazliet pa ilgu iesēdējušās un staigā pa domi paceltām galvām!

pirms 5 gadiem, 2016.12.02 13:50

arī

Tā naudiņa ir uz rokas... neskauž un tomēr... skumji , ka algas ( no mūsu nodokļiem ) rēķina "no augšas", nevis balstoties uz to - ko par attiecīgu noslodzi, nepieciešamajām prasmēm un ATBILDĪBU saņem līdzīgi "amata brāļi" reģionā.

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 11:11

Freids

Nu nav normāli tas, ka pagastu pārvaldnieki un pārējie birokrātu treknumi saņem 4-5 reizes lielāku algu nekā citi strādājošie. Pāris reizes ir gadījies aizbraukt uz pagastmāju darba dienas vidū, nedaudz pēc pusdienlaika, un tur vairs neviena nav, bet algas saņem kā par pilnu darba dienu.
Par atsevišķiem pagastvečiem, kas darba laikā bīda personīgos biznesus, mašīnā lej tikai par svešu naudu pirktu degvielu un vēl saņem pusotru štuku mēnesī, varētu daudz sarakstīt, ne viens vien mums tāds "veiksmes stāsts" novadā ir.

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 15:46

Taisnība

Pilnīgi piekrīt Freidim, pagastā ne pārvaldnieks ne grāmatvedis pēc pusdienām vairs nav satiekams.

pirms 5 gadiem, 2016.11.30 09:05

Ne ne ne

Ne ne ne ta nav,viniem vienkarsi bail no bulimijas. Un vini ir jasaprot,viniem ir gimenes tak. Tadi ka akli,nudien.

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 18:18

Beļava

Vai kāds var paskaidrot, cik ilgi vēl tas turpināsies, ka Beļavas pagasta saimniecības daļas vadītājs pagasta automašīnu izmantos personīgajām vajadzīvām. Rullē 24 st diennaktī!!! Kā ar savu personīgo!

pirms 5 gadiem, 2016.11.29 22:01

Tikai tā!

Nofilmēt + Bez Tabu + Delfi

pirms 5 gadiem, 2016.12.02 14:01

iedzīvotāja

Kaut kas ekonomiskā un efektīvā saimniekošanā klibo! Algas, nu nav samērīguma... Vienādas un līdzīgas par dažādādu atbildību un pienākumu veikšanu, tie ir gan pagastu pārvalnieki, grāmatveži, nodaļu vadītāji utt.saraksts ļoooti garš.

pirms 5 gadiem, 2016.11.30 14:52

Vietējās ziņas