Turpina diskutēt par novada ģerboni

Šonedēļ pēc kārtējās Gulbenes novada domes sēdes deputāti tikās ar Heraldikas komisijas mākslinieku Juri Ivanovu, lai turpinātu iesāktās diskusijas, kādam jāizskatās Gulbenes novada ģerbonim.

Deputāti izteica vēlmi gulbi ģerbonī saglabāt, jo Gulbene bez gulbja nevarot būt. Diskusija izvērtās par to, vai tomēr tam vajadzētu būt vienam gulbim vai tomēr gulbim kopā ar vairākiem maziem gulbīšiem. Mākslinieks gan norādīja, jo ģerbonis vienkāršāks, jo labāk.


Deputāts Andis Caunītis atbalstīja domu palikt pie viena gulbja, jo ģerbonis bieži vien tiks izmantots samazinātā formā, piemēram, uz dažādiem suvenīriem, un ja blakus lielajam gulbim būs vēl trīs vai pieci mazi gulbīši, tad mazā formātā ģerbonis neizskatīsies diez cik labi. Tam piekrita arī deputāti.
Savukārt deputāte Ilze Mezīte vēlējās, lai ģerbonī būtu redzams arī kāds latvisks elements. Šai idejai piekrita arī deputāts G.Blūms.


Diskutējot par to, kādam jāizskatās ģerbonim, G.Blūms tomēr vēlējās uzzināt, cik tas izmaksās. Uz to atbilde netika sniegta. Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" norādīja, ka ģerboņa izmaksas varētu būt daži simti latu.


Diskusijas beigās tika izvēlēti trīs ģerboņa varianti. Pirmais - kronēts gulbis, otrais - gulbis (peldošs vai lidojumā) un tam apakšā viļņi, trešais variants - gulbis kopā ar kādu latvisku elementu.
Pēc šiem ierosinājumiem tuvākajā laikā mākslinieks izgatavos trīs skices, ko piedāvās apspriešanai deputātiem.


S.Daudziņa "Dzirkstelei" uzsver, ka novada ģerbonis ir nepieciešams. "Kad piedzimst cilvēks, viņam iedod dzimšanas apliecību, kad laulājas - laulības apliecību, neskatoties uz to - ir vai nav īstais laiks. Ja mums ir izveidots novads, tad novadam ir nepieciešama identitāte," saka S.Daudziņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas