Turpina ne tikai sakopt, bet arī domāt par peldvietu labiekārtošanu 3

Kad ārā karsts laiks, daudzi dodas peldēties. Iedzīvotāji iecienījušies peldvietas pie Stāmerienas ezera, arī Staru dīķī netrūkst ne lielu, ne mazu peldētāju, peldēties dodas arī uz Ušura un Sudala ezeru.


Patīk tieši “Lāčausī”


Trešdienas vēlā pēcpusdienā, kad ārā termometra stabiņš pakāpies virs plus 25 grādu atzīmes, “Lāčausī” pie Stāmerienas ezera atpūtnieku netrūkst. Jaunieši, kurus “Dzirkstele” sastop “Lāčausī”, atzīst, ka nav vietējie, bet palaikam dodas uz šo vietu, lai atpūstos un peldētos. Gulbenietis Dāvis Kārkliņš stāsta, ka reizēm kopā ar draugu kompāniju dodas tieši uz šo vietu atpūsties, jo te viņam patīk.Arī Dāvis Reuts, kurš ir no Aizkraukles, bet tad, kad ir Gulbenes pusē, arī labprāt dodas peldēties tieši uz “Lāčausi”. “Pārsvarā visi te arī brauc, jo šī vieta ir iecienīta. Iepriekšējos gados gan, šķiet, apkārtne bija sakoptāka. Vajadzētu mazliet te nopļaut zāli. Ja šeit ieguldītu finansējumu, varētu uztaisīt ļoti labu atpūtas vietu. Arī kafejnīca šogad nestrādā, kaut gan pērn strādāja. Būtu labi, ja tā atkal strādātu,” spriež Dāvis.

Kafejnīcas nebūs


Stāmerienas pagasta kultūras dzīves organizatore Gaida Vīksniņa stāsta, ka “Lāčausi” kopj pašvaldība, un tas, protams pagastam prasa līdzekļus. Ar vairākiem simtiem eiro ir jārēķinās, lai vietas, kur atpūtnieki iecienījuši atpūsties, uzturētu kārtībā. “Kad notiek talkas dienas, ejam grābt tur lapas. Savukārt pirms Lieldienām sakopšanas darbos tika iesaistīti arī, piemēram, GMI pabalsta saņēmēji. Tika kopta apkārtne un salabotas šūpoles,” stāsta G.Vīksniņa.Viņa skaidro, ka “Lāčauss” neskaitās kā oficiāla peldvieta, jo tad tas pagastam prasītu vēl lielākus līdzekļus. “Ja tā ir oficiāla peldvieta, jābūt gan glābējiem, gan jāveic attiecīgas analīzes, ir noteikumi, kas jāievēro,” skaidro G.Vīksniņa.Diemžēl atpūtniekiem patīk ne tikai atpūsties, bet arī lauzt. Piemēram, šopirmdien tika konstatēts, ka ģērbtuvei ir salauzti divi dēļi. “Saprotu, ka vajag kaut ko kurināt, bet tai blakus ir liela zaru kaudze. Var ņemt tos. “Lāčausī” ir uzstādītā atkritumu urna, un tā vairāk ir domāta tieši atpūtniekiem, bet tomēr ir cilvēki, kas ved atkritumus no mājām, lai tos tur izmestu,” stāsta G.Vīksniņa.Aptaujātie atpūtnieki pauž nožēlu, ka šogad nestrādā kafejnīca. G.Vīksniņa norāda, ka tā šogad patiešām nedarbojas un nedarbosies, jo uzņēmējiem tur darboties neesot izdevīgi. Bieži vien cilvēki brauc uz pludmali ar savu saldējumu vai alu. Bet, ja ir slikts laiks, tad cilvēku vispār peldvietā nav, līdz ar to arī kafejnīcai – ienākumu.

Turpina labiekārtot


Biedrība “Sporta klubs Tors” no pašvaldības jau kādus trīs četrus gadus nomā peldvietu pie Sudala ezera, kur peldētāju nekad netrūkst. Biedrības pārstāvis Intars Liepiņš stāsta, ka biedrībai ir atbalstīts projekts, lai varētu labiekārtot pludmali, un šī projekta realizācijai piešķirti 12 000 latu. Projekts tika iesniegts biedrībai “Sateka”. Tiks ierīkots gan stāvlaukums automašīnām, lai nebrauc ar mašīnām zaļajā zonā, gan ģērbtuve, gan arī laivas ielaišanas vieta, gan lapene un ugunskura vieta. “Ja iebrauks ar mašīnu zaļajā zonā un tas tiks fiksēts, jo mēģināsim videonovērošanas kameras dabūt, tad šo pārkāpumu tālāk izskatīs novada Administratīvajā komisijā. Nevarēs mētāt arī atkritumus, kā tas notiek līdz šim. Tagad katru nedēļu braucu, lai tur tos savāktu,” stāsta I.Liepiņš un piebilst, ka sākumā, kad niedres vēl nebija izpļautas, peldvieta bijusi vien trīs metrus plata, savukārt tagad – aptuveni 30 metrus. Savukārt Jaungulbenes pagastā iecienītākās peldvietas ir pie Ušura un Siladzirnavu ezera. “Lielākā peldvieta, uz kuru dodas visvairāk atpūsties un kur var uzspēlēt arī volejbolu, ir pie Ušura ezera Apsīšu peldvieta. To apsaimnieko zemnieku saimniecība “Jāņi”. Otra – pie Siladzirnavu ezera. Kaut arī tas ir nodots nomā makšķernieku biedrībai un viņi rūpējas par kārtību, ezers ir pašvaldības un pieejams visiem,” saka Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bērnība

Ak,kapitālisms!
Skumji,bet ''padomijā'' bija viss.
Uzaugu, ''Lāčauss'' bija sakopta,viesmīlīga,vasarnieku priecīgu čalu pārpilna.Darbojās glābšanas stacija.Bija iznomājami ūdensvelosipēdi,laivas,arī peldriņķi. Nemaz nerunājot par bufetīti,kura VIENMĒR bija vaļā.Ar pašu nepieciešamāko sortimentu. Smaržoja pēc saulē sakarsuša koka. Vasara un ''Lāčauss'' bija nedalāmi jēdzieni.
Kas ir noticis,21.gadsimt?
Laikam manā bērnībā zālīte bija zaļāka un debesis zilākas.

pirms 7 gadiem, 2014.07.16 11:34

KELLIJA

Jā, skumji! Pagasts pat nav spējīgs izpļaut niedres nevienā Stāmerienas ezera peldvietā. Tas gan nebūtu ne dārgs, ne laikietilpīgs pasākums. Vai tiešām pašiem patīk dzīvot sūnu ciemā? Ko atcerēsies Stāerienas bērni un mazbērni - metru platu pludmali? Katru atvaļinājumu braucam apciemot laimīgās bērnības zemi, bet tik skumji redzēt nolaisto pili, niedrēm aizaugušās pludmales un nesakopto parku...

pirms 7 gadiem, 2014.07.17 13:15

Peldētājs

O! Turpina domāt.Cik daudzsološi! Bet kad tad beigs domāt un sāks labiekārtot???

pirms 7 gadiem, 2014.07.17 13:20

Vietējās ziņas