Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina sakopt baznīcas apkārtni 5

Gulbenes luterāņu baznīca atrodas Gulbenes vēsturiskā centra teritorijā, līdz ar to nepieciešams veidot ainaviski pievilcīgu vidi.

Luterāņu draudzes vecākā Evija Samsone stāsta, ka draudze piedalījās biedrības “Sateka” organizētajā mazo projektu konkursā ar savu projektu “Gaisma pilsētas vēsturiskajā centrā”. Projekts guva atbalstu, un apstiprinātā publiskā finansējuma apmērs ir 500 eiro.
Šī projekta mērķis bija turpināt baznīcas parka sakārtošanu. Projekta gaitā tika nozāģēti sausie un bojātie koki un uzstādītas septiņas jaunas laternas, kā arī izpļauta parka teritorija.

“Gulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca ir vieta, kur notiek dažādi kultūras pasākumi, kā arī tā ir tūrisma apskates objekts. Daudziem viesiem apmeklējot baznīcu, rodas savs iespaids par Gulbeni. Mēs kā draudze esam atbildīgi par šīs vietas sakopšanu. Publicitāte ir šīs vietas ikdiena, tādēļ bija nepieciešams realizēt šo projektu, kā rezultātā apkārtne ir sakoptāka, jaunās laternas vizuāli papildina visu kādreizējo Vecgulbenes muižas kompleksa teritoriju,” saka E.Samsone.

Kopējās projekta izmaksas ir 1487,89 eiro, tajā skaitā biedrības “Sateka” finansējums - 500 eiro, draudzei saziedotie līdzekļi – 157,89 eiro un veiktie darbi, kas saņemti kā ziedojums par kopējo summu 830 eiro (darbu veicēji - SIA “Vējakalni” vadītājs Andris Vējiņš un brīvprātīgie Roberts Svidrickis un Raivis Bērziņš).

Savukārt Pilsētas svētkos baznīcā notika Pilsētas svētku ieskaņas koncerts, kura laikā tika savākti ziedojumi 249,43 eiro apmērā, kas novirzīti baznīcas torņa atjaunošanai. Arī pilsētas kapusvētku laikā tika organizēta ziedojumu vākšana baznīcas torņa atjaunošanai. Tika savākti 519,95 eiro.

E.Samsone izsaka pateicību gan tiem, kas piedalījās projekta realizācijā, gan arī visiem labas gribas cilvēkiem par ziedotajiem līdzekļiem. Katru mēnesi draudzes mājas lapā “www.gulbenesdraudze.lv” tiek atjaunota informācija par saziedotajiem līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

skaisti

Tiešām sirdi priecē tas,ka šī vieta,kuru pirms daudziem gadiem varējām saukt vien par Gulbenes nostūri (armijas daļas,sabrukušās ēkas blakus u.t.t.),nu atdzimst tās pirmreizējā skaistumā.
Jauki,ja izdodas piesaistīt brīvprātīgus darboņus,jo algoti jau droši vien baznīcās tādi netiek.Draudzes centieni ir ļoti novērtējami visas pilsētas līmenī.

pirms 4 gadiem, 2015.08.12 08:56

darma

Malacis, Evija! Ar viņas atnākšanu viss mainījies uz labo pusi un kļūst ar vien skaistāk!!!

pirms 4 gadiem, 2015.08.12 09:39

2104

Paldies Dieviņam, ka vismaz džungļu un nesakoptības mīļotāji šoreiz klusē. Paldies darbu veicējiem.

pirms 4 gadiem, 2015.08.12 10:47

...

Dieviņš taču mīl visus vienādi - gan smalkās pilīs, gan būdiņās!

pirms 4 gadiem, 2015.08.12 13:36

!!!

ka nu reiz varētu bez uzbraucieniem!!!

pirms 4 gadiem, 2015.08.12 17:05

Vietējās ziņas