Turpina veidot Gulbenes kapu karti

"Pērn iesākām, šogad turpinām darbu. Platība ir liela - vairāk nekā 10 hektāru liela, kapsēta ir sarežģīta. Strādā piecas studentu brigādes, katrā pa diviem cilvēkiem. Dienā vienas brigādes paveiktais darba apjoms ir milzīgs - 0,15 hektāri," "Dzirkstelei" stāsta Lauksaimniecības Universitātes Zemes ierīcības un ģeodēzijas katedras lektors Andrejs Brants. Viņš piebilst, ka 2.kursa studentiem darbs Gulbenē ir vasaras prakse, kas uz vietas turpināsies līdz 14.jūlijam. Pēc tam darbs tiks turpināts, sēžot pie galda studentu mājās.

Augstskolai šā darba veikšanai ir līgums ar pašvaldību un sadarbība turpinās jau trešo gadu. A.Brants prognozē, ka, visticamāk, sadarbība turpināšoties arī nākamgad. "Studenti šādas prakses laikā ļoti daudz iemācās. Viņi apzinās savu atbildību," saka pasniedzējs. Viņš saka paldies par pašvaldībai sarūpētajām sadzīves ērtībām. Studentiem naktsmājas atvēlētas SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" uzņēmuma teritorijā, viņiem katru dienu pašvaldība organizē ēdināšanu "Kantes krogā".  

Jau rakstījām, ka studenti praksē Gulbenes novadā izmanto modernu aprīkojumu, kuru nodrošina Lauksaimniecības Universitāte. Viņi uzmēra, lai pēc tam parādītu kartē katru Gulbenes kapsētas apbedījumu vietu, katru ģimenes kapu laukumu, katru koku, celiņu.

 

Pērn studenti strādāja arī Stāmerienas kapu uzmērīšanā, bet pirms diviem gadiem studenti uzmērīja Gulbenes jauno kapsētu un Mierakalna kapus Jaungulbenē. Kopumā tad tika uzmērīti aptuveni deviņi hektāri kapu teritorijas. Pašvaldība ieguva divu kapsētu topogrāfisko materiālu digitālā formātā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas